Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wypełniłam treść wypowiedzenia do pracy, poczekam jeszcze kilka dni i podrzucę szefowi. Nie wiem czemu, ale teraz bawi mnie to jak słyszę nowe zadania i wymyślanie i teksty "Ty to zrobisz bo Ty umiesz i zrobisz to dobrze" wiedząc, że zaraz cyk wypowiedzonko będzie rzucone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #heheszki
  • 85
  • Odpowiedz
@cytmirka: Jeżeli jesteś na UoP, to pamiętaj, że masz 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Przed rzuceniem papierów idź do szefa i powiedz, że chcesz podwyżkę tyle i tyle (np. dwukrotność tego co byś chciała za zostanie). Jeżeli powie, że nie to rzucaj śmiało i cyknij sobie el quatro XD

Będą na gwałt szukać kogoś nowego, albo wezmą z obecnych pracowników i będziesz musiała wykonać transfer wiedzy.

Ja tak zrobiłem i jeszcze konkret
  • Odpowiedz
  • 1
@n0xx: Nie no, ogólnie i tak mam mniej stresów niż jakbym miała jakieś zobowiązania typu dzieci, studia czy cokolwiek. Pracę musze zmienić, bo czuję ze to jest odpowiedni moment i jestem już totalnie wypalona. Mam dwie oferty gdzieś z tyłu głowy, gdzie powiedzmy "mam znajomości", więc też powiedzmy trochę więcej komfortu mi to przynosi. Wiadomo, niczego 100% nie mogę być pewna, ale w życiu nic nie jest pewne i chyba czas
  • Odpowiedz
  • 3
@ivqq_: Chłopie, ja o podwyżce to mogę sobie pomarzyć. Zmniejszono mi nawet premię od sprzedaży a jak o tym wspomniałam, że moje obecne warunki pracy są gorsze niż na przykład rok temu (mam dalej do pracy bo siedziba firmy przeniesiona, tracę około 1,5h na dojazdy, pracuję w innych godzinach, mam większe utargi a mniejsza premia) to usłyszałam, ze nikt nie chce dopłacać na pracownika i od stycznia przecież jest podwyżka minimalnej
  • Odpowiedz
@ivqq_: Rozwiń jak możesz ten transfer wiedzy - na czym to polega?
Na uczeniu innych jak mają twoją robotę wykonywać czy co?
  • Odpowiedz
oprócz mnie zostaną tu dwie osoby które już dzisiaj powiedziały ze to co ja mam na głowie to się za to nie wezmą bo nie ogarną xD Zreszta to co ja robię to nawet moje szefostwo sobie z tym nie radzi


@cytmirka: tak tak, nikt sobie nie poradzi, taką miałaś niesamowicie skomplikowaną i jedyną w soim rodzaju pracę, że twoje niebotycznie rozwinięte umiejętności pisania maili i uzupełniania excela będą teraz outsourcować
  • Odpowiedz
@cytmirka: Wim doskonale bo mam firme i pracownikow. Tak to poprostu napisalas w poscie ze cieszysz sie ze twoje zwolnienie dowali januszowi. Dla mnie powinnas isc i poprostu wywalic kawe na lawe: "Janusz przy aktualnych warunkach nie oplaca mi sie juz tu pracowac. Poprosze o 50% podwyzki i owocowe czwartki albo tu jest moja rezygnacja."
  • Odpowiedz
@n0xx: Przekazanie całego know-how, którego nikt Ci nie pokazał, a sam się nauczyłeś. Know-how np. jak działa dany proces, system, klienci, kwoty, umowy, co należy zrobić aby osiągnąć dany wynik np. step-by-step. Przekazanie odbywa się najczęściej osobie nowej, która na start ma więcej od Ciebie XD
  • Odpowiedz
@cytmirka: A to pierdziel to. Jeżeli jesteś przekonana, że chcesz to zrobić to rzucaj za tydzień (pamiętaj, że jak rzucisz 01.02 to okres wypowiedzenia będzie się liczyć od 01.03).
  • Odpowiedz
Nie zesraj się


@cytmirka: no już już, uzupełnij excelka i wsiadaj do polo czy tam zbiorkomu jechać 45 minut do domu ( ͡° ͜ʖ ͡°) poradzili ci, że skoro jesteś taką wielką specjalistką to sama otwórz januszowi konkurencję, on będzie dla ciebie pracować.
  • Odpowiedz
  • 1
@oddalenie: Nie no ja nie chcę nikomu zrobić na złość, bo do tej pory z moim szefostwem miałam bardzo fajny kontakt i to była jedyna rzecz która trzymała mnie przy tej pracy na przestrzeni ostatnich 2 lat. Ale niestety moje warunki pracy z miesiąca na miesiąc się pogarszają, decyzje są podejmowane bez wcześniejszego uzgodnienia ze mną (np. przeniesienie mnie do filii oddalonej o 30km od poprzedniego mojego miejsca pracy w tej
  • Odpowiedz
@cytmirka: Tak jak ci piszą inni, krzyknij jakieś 30-40% podwyżki jak nie to niech się bujają.
Póki nie masz zobowiązań takich jak kredyt czy rodzina to w ogóle się nie zastanawiaj bo będą cię tylko coraz bardziej wykorzystywać.
A jak już masz jakieś znajomości w potencjalnie nowych firmach to w ogóle nie ma co myśleć tylko cisnąć dalej.
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: @inrzynier jak smuto się czyta takich typów, których starzy z postkomunistycznymi syndromami sztokholmskimi niewolnika Janusza wychowali na kolejne pokolenia niewolników Januszów lub po prostu Januszów, którzy mają ludzi za niewolników. Obyście trafili na takich, których nie zastąpicie i wtedy się dopiero posracie ze śmiechu

@cytmirka a Tobie życzę powodzenia, #!$%@?ć tych co rzucają kłody pod nogi i ciągną nas w dół, bo sami nic nie potrafią zmienić w swoim #!$%@?
  • Odpowiedz
@cytmirka: jestem w podobnej sytuacji, tylko u mnie 1mc wypo i urlop na pol mc dochodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°), w sensie co do samego wypowiedzenia, zastapic jedna osoba sie nie da przy tej ilosci specyficznej wiedzy i zaangazowania, plus potrwa to z 1 - 2 lat :D
  • Odpowiedz