Wpis z mikrobloga

#lunch71

Wok in (Sukiennice)

Za 28zł możemy skomponować sobie swój własny posiłek, wybierając makaron, sos, białko, warzywa i posypkę. Na zdjęciu widzimy makaron soba z sosem orzechowym satay, wieprzowiną, szczypiorkiem i już nie pamiętam jakimi warzywami. Nie dajcie się zmylić zdjęciu, porcja jest duża, tylko duży i grubo cięty szczypiorek bardzo pomniejsza optycznie całość.

Jedzenie mi bardzo smakowało, na pewno tam jeszcze wrócę. Zarówno wegetarianie jak i weganie dadzą radę coś sensownego sobie wybrać.
Miejsce to ma jedną, niestety istotną, wadę - po sali roznosi się bardzo intensywny zapach smażonych potraw, którym przechodzą ubrania. Trzeba brać to pod uwagę rozważając wizytę.

Serdeczne podziękowania dla @Viking- który pod poprzednim wpisem polecił mi to miejsce.

O co chodzi z tymi wpisami? Pracuję w centrum #wroclaw i często zastanawiam się, gdzie iść na #jedzenie71 w ramach lunchu. Wiele miejsc odleciało z cenami, jednocześnie sporo fajnych lokali pozostaje mało znanymi.
Jako, że nie znalazłem zbyt wielu sensownych zestawień rekomendacji, będę sam opisywać miejsca, które wydadzą mi się ciekawe. Planuję wrzucać tutaj coś co tydzień.
Jeśli znasz jakiś lokal, który nadawałby się na tę listę, daj mi znać tutaj lub w prywatnej wiadomości, ale nie jestem zainteresowany żadną formą współpracy w zamian za promowanie lokalu.
gbyrka - #lunch71

Wok in (Sukiennice)

Za 28zł możemy skomponować sobie swój własny ...

źródło: WokIn

Pobierz
  • 23
@klokupk: No to powodzenia w nowym miejscu :)

@pekak każdy ma prawo do swojego zdania. Dla mnie dalej to jest dobre jedzenie w uczciwej porcji podane za rozsądną cenę. Najlepiej niech o tym świadczy fakt, że od lat się utrzymują w takim miejscu.
@gbyrka to może ci cegielnia podejdzie. Co prawda z cenami mocno odlecieli. Kiedyś makaron po góralsku czy warzywa po poznańsku kosztowały 24zł, a teraz prawie 2x tyle, ale jak pracowałem w centrum, to była jedna z moich ulubionych knajp.
@pekak wtrącę się i przyznam trochę racji. Z mojego punktu widzenia uważam, że to spowodowane jest tym, że:
Lokal jest już mocno wysłużony, przez tak mocne smażenie na otwartej przestrzeni ciągle jest się wystawionym na ten dym, którego wentylacja nie jest w stanie wyciągnąć w 100%, od paru lat wiele się nie zmieniało, dlatego kucharzom na pewno nie jest przyjemnie pracować i po prostu wielu z nich robi to jak robot od
Dla mnie dalej to jest dobre jedzenie w uczciwej porcji podane za rozsądną cenę


@Darth_Gohan: tu nie chodzi o uczciwość i rozsądek, a o masło z francuskiej krowy i jagody zbierane przez dziewice konsekrowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mariecziek: Cegielnia po przeniesieniu się z Więziennej zostawiła tak naprawdę jedną rzecz. Dalej porcje są spore. Cena niestety już nie jest tak przyjemna jak kiedyś.

W sumie ja pamiętam, że Cegielnia to była taka knajpa na randki jak byłem w liceum i studium. Portfela nie drenowało, wybór spory, porcje też i piwo było niewiele droższe xD

Teraz to już taka prawdziwa restauracja :)

@Ogau Przestań już chłopakowi tą miłość do Gigi
@gbyrka: z jedzenia na szybko w okolicy rynku to Poke Poke warto sprawdzić. Dla mnie absolutny top, kiedy mam bardzo mało czasu a potrzebuję solidnej porcji podanej od ręki