Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy z takimi problemami jak obawa przed wyrażaniem swojego zdania w towarzystwie warto iść na terapię? Zazdroszczę ludziom, którzy bez problemu wyrażają swoje zdanie jakie by nie było, ja też bym chciał a jakoś ciężko się przemóc. Tak samo mam wrażenie, że się interesuje rzeczami różnymi, a potem w sumie nie mam za dużo do powiedzenia o nich.
#psychoterapia #psychiatria #psychologia #terapia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
ale to lepiej wyjdziesz jak będziesz stawiać siebie w takich sytuacjach nieco stresowych i zmuszać do zaprezentowania siebie, niż sam na sam z terapeutą będziesz gadać miesiącami a on Ci koniec końców powie "musisz się przełamać, idź i próbuj"

chyba że faktycznie masz jakieś blokady, kompleksy, traumy to ok warto to najpierw sobie poukładać
@mirko_anonim: Myślę, że terapia grupowa mogłaby być dobrym pomysłem. Z tego co piszesz wynika, że masz niską samoocenę i stresuje Cię co inni mogą pomyśleć na Twój temat. Mogę Cię pocieszyć, jak byłam nastolatką miałam ogromny z tym problem, chociaż udawałam bardzo pewną siebie osobę. W rzeczywistości im bardziej mi na czymś zależało, tym bardziej wyjście do ludzi było dla mnie męczarnia, do tego stopnia że zaczęłam tego unikać. Przykładowo miałam
Warto i nie warto, ale terapia nie jest lekiem na całe zło (mam wrażenie że coraz więcej osób zaczyna tak myśleć) pewnie ciężko trafić na dobrego. Spróbuj sobie zrobić autoanalize. Zastanów się dlaczego? No dla mnie osobiście to #!$%@?, nie widzę powodów dlaczego miałbyś się nie podzielić swoim zdaniem ze mną na przykład. Może to towarzystwo w którym się obracasz jest bardzo wyszydzające? Spróbuj znaleźć przyczynę a potem zdaje sobie sprawę że