Wpis z mikrobloga

#laptopy #komputery #pcmasterrace

Siema, mam pytanko do Was, bo w tych sprawach jestem totalnie zielony.
Posiadam tego laptopa :
https://www.x-kom.pl/p/699131-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5515-ryzen-5-5500u-8gb-512-win11.html

Chciałbym dokupić pamięć RAM do niego. Nie rozkręcałem go nawet, ale według opisu musi mieć jeszcze jeden slot wolny.
No i mam 2 pytania w tej sprawie :

1. Maksymalna ilość to 32 gb ram. Obecnie mam 8 gb i slot wolny. Chciałbym kupić 1x16 i mieć razem 24 gb.
Jaki RAM by pasował do mojego laptopa ? Który będzie NAj NAj lepszy ? Jest tego mnóstwo, a chciałbym kupic kompatybilną z moim laptopem.

2. Dam radę samemu włożyć/zainstalować pamięć RAM nie znając się na tym ?

POZDRAWIAM
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Prawilniak chyba tak ...
16GB jest wystarczająco .. na 24GB tracisz na wydajności w grach, ale ciężej zapchać RAM, gdy przerabiasz zdjęcia i wideo wysokich rozdzielczości.
  • Odpowiedz
  • 0
@Prawilniak przy współczesnych laptopach wystarczy ściągnąć tylną klapę laptopa, rozkręcając kilka śrubek. Nawet baterii nie trzeba już wyciągać.
Kość RAM idzie wypiąć poprzez pociągnięcie za metalowe chwytaki na boki. Powinna być informacja jaką masz kość RAM na jej naklejce.

Ja do swojego Acer Nitro 5 z 2020 roku dokupiłem 8GB RAMu za 80 zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@rukh: ok, dziekuje za poswiecony czas. Nie mam go przy sobie teraz, dlatego tak pytam. Jak wrócę to zajrzę do niego i po prostu zamówię identyczną. Pozdro
  • Odpowiedz