Wpis z mikrobloga

Niewyobrażalna przemoc wobec psa uchwycona aparatem w smartfonie. Człowiek poszedł do biedronki na 5 minut po ziemniaki i zostawił przed sklepem wyposażonego w grube futro psa. W naturze taki pies spał by w lesie, ale tutaj według psich madek zaraz żywcem zamarznie. Co za okrucieństwo. Szok.

#psiarze #warszawa #bekazpodludzi #dogpill #julka #p0lka #bekazlewactwa
WielkiNos - Niewyobrażalna przemoc wobec psa uchwycona aparatem w smartfonie. Człowie...

źródło: temp_file4500278718355239835

Pobierz
  • 184
@MaC1u5 Co do wątku z małymi psami do 10 kg - będzie dokładnie jak napisałeś, tkanka tłuszczowa stanowi barierę przed zimnem co jest chyba oczywiste.

Co do drugiego wątku - psy powyżej 10 kg nie będą aż tak marzły jak mniejsze, oczywiście są rasy lepiej przystosowane do niskich temperatur i widok samojeda beztrosko śpiącego w śniegu nie powinien nikogo dziwić, ale np. mastiff angielski zniesie lepiej i dłużej niską temperaturę niż dalmatyńczyk.
- dla psa to stresujaca sytuacja, bo jest bez właściciela z ograniczoną możliwością ruszania sie


@MamMalegoSiurka: Pytałeś się psa, czy się stresuje?

- pies jest poza kontrola właściciela i jak zbliży się jakieś małe dziecko a pies w stresie będzie chciał je ugryźć to nie możesz jako właściciel zareagować,


Od tego są rodzice, aby pilnować dziecka.

- losowi ludzie mogą głaskać psa, co też może go stresować,

Jak ktoś głaszcze obcego
@MamMalegoSiurka: Psy od dawien dawna domowione, były wykorzystywane do zaganiania owiec, pilnowania zagrody, podnoszenia alarmu i polowania. Wiki zimuja normalnie, a pies właśnie od nich pochodzi. Tez podnosisz alarm bo wilk usiadł na śniegu i siedzi ? Nie lubie psów w domu i nigdy nie zaakceptuje, sa zwolennicy i przeciwnicy. Kiedyś w któreś takiej dyskusji stwierdzono żebym kupił sobie kamere, a nie trzymał psa w kojcu :) Ludzi troche pokręciło w
@MamMalegoSiurka Nie zesraj się, ten miastowy pies ma zapewne lepszy żywot niż większość ludzi na świecie, o łańcuchowych burkach stojących całe życie na łańcuchu we własnych gównach nie wspomnę. Co z tego? Weź auto lub rower i porozglądaj się za miastem po podwórkach tam jest po co interweniować a nie #!$%@? 10 minutowego psa pod Lidlem, no straszna pastwa.
Dziwne, mój pies też ma ocieplaną budę która stoi w kojcu z podłogą z dech 2 calowych, całość na palach a sam kojec osłonięty z 2 stron, jak mu wrzuciłem do budy posłanie ze starej kołdry to wytargał wszystko i spał na deskach. A zimą to nieraz w ogóle śpi na śniegu i nikt go nie zmusi by spał inaczej ¯_(ツ)_/¯
@WielkiNosale niektórzy ludzie to głąby. Jak ja ze swoimi psami (2 kundle) zimą jadę na działkę to w dupie mają moje zaproszenia do domku. Wolą biegać, tarzać się i leżeć w śniegu. Po 1,5h-2h łaskawie dają się wciągnąć do środka. Ciepło to ten sierściuch ze zdjęcia ma 24/7 w bloku. Jak mu dupkę przez 5 min przewietrzy to tylko na zdrowie mu wyjdzie.
Jakby bylo lato to by gownoburzy nie bylo ze przed sklepem jest piesel.


@gorzki99:
czytając niektóre z tych wpisów mam wrażenie że jakby było lato to byłaby gównoburza że psu za gorąco, odparza sobie łapy od rozgrzanej kostki i nie ma miski z wodą koło siebie...