Wpis z mikrobloga

Mireczki!

Interesuje się klitkami przy torach na pradze w #warszawa. Potrzebuję Waszej rady co do najsensowniejszego mieszkania.

Tory mi zwisają, mieszkałem przez 18 lat kilka metrów od linii tramwajowej.
Zwisa mi też ekspozycja, i tak zasłaniam okna cały dzień.

Wszystkie mieszkania są ofc narożne na ostatnim piętrze. Sorry za jakość, niektórych nie ma na stronie, musiałem zrobić fotki z materiałów które dostałem.

I teraz:

1. Na plus: W przedpokoju zmieści się duża szafa, dwa małe pokoje bez sąsiadów - po jednej stronie koniec budynku, po drugiej klatka schodowa.
Na minus: mały balkonik wychodzący na podwórko (a przez "studniowaty" układ w takiej zabudowie niesie się echo - dźwięki się mocno odbijają, chociaż to nie jest aż tak istotne gdyż jest to skraj budynku, a głośność w saloniku mi zwisa),

2. Na plus: Chyba najbardziej ustawny salonik, z salonu nie patrzysz wprost na blok somsiada bo jest akurat widok na tory
Na minus: trzeba likwidować WC żeby mieć miejsce na ubrania (i zrobić tam mini garderobę albo szafę drugą wstawić); drugi mały pokój styka się z somsiadem ścianą, wychodzi bezpośrednio na ten kawałek między blokami a więc na tory (w sumie to zaleta i wada, więc tak to listuję ;))

3. Na plus: jest i miejsce na dużą szafę, i na coś po zlikwidowaniu WC; wychodzi na drugi blok, nie na tory, dwa balkony z czego jeden bardzo duży.
Na minus: +50k do ceny względem 1. i 2., jeden mały pokój ma somsiada z boku, widok na bloczysko obok ze wszytkich okien i to chyba dość blisko stojące.

Doradźcie, które z tych wydaje się Wam najsensowniejsze, pliz

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
Yuri_Yslin - Mireczki!

Interesuje się klitkami przy torach na pradze w #Warszawa. Po...

źródło: KLITKIJ

Pobierz

Które najlepsze

  • 1 28.6% (14)
  • 2 18.4% (9)
  • 3 53.1% (26)

Oddanych głosów: 49

  • 21
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: a masz rzuty z wymiarami poszczególnych ścian? Podejrzanie dużo mebli we wszystkich salonach jak na taki metraż. W mieszkaniu 3 sprawdziłabym co ma somsiad za Twoją ścianą - jak ma np łazienkę albo salon i akurat miejsce na tv to dramat
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: ja bym sobie rozrysowała co gdzie się da wstawić żeby było funkcjonalnie, np w mieszkaniu 1 wg wizki po wstawieniu zmywarki zostaje tylko jedna szafka w niepełnej szerokości i jedna narożna. Ale te salony mi się dziwnie poustawiane wydają - np w 2, stół dla czterech osób musi mieć ze 140 cm szerokości, narożniki z oparciem na obu bokach mają na krótszym boku ze 190 cm bo to praktycznie dla
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:

Tory mi zwisają, mieszkałem przez 18 lat kilka metrów od linii tramwajowej.

Linia tramwajowa a kolejowa to jednak trochę różnica. To tak tylko, żeby nie było później zdziwienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Jeśli chodzi o mieszkania które są przy torach na Prażce w okolicy Mińskiej to zdecydowanie odradzam. To nie są zwykłe tory, tylko ogromna baza postojowa dla pociągów na której co kilka minut pociąg trąbi sygnalizując manewr. Jeśli nie ma innego bloku, który by te hałasy w pierwszej linni zasłonił to jest dramat.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Sprawdziłem zdjęcia i widzę, że to Devalia przy samych torach. Polecam sobie tam podjechać i przez 15 minut posłuchać co na Ciebie potencjalnie czeka przez najbliższe kilka lat. A te białe przy torach mogą prędko nie powstać
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Ja rok temu szukałem czegoś pod BK2% i w tej okolicy znalazłem fajne mieszkanie 65m za 800k z 2019r. Też narożne i ostatnie piętro. Ale po wizycie na miejscu i spędzeniu tam kilkunastu minut odpuściłem. Obczaj sobie mapę akustyczną https://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=mapa_akustyczna
O otworzeniu okna w nocy można zapomnieć. Tutaj dokładnie było to mieszkanie:
randomXdd - @YuriYslin: Ja rok temu szukałem czegoś pod BK2% i w tej okolicy znalazłe...

źródło: received_3323028077962602

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@randomXdd: Ja to akurat i tak bym planował natychmiastową wymianę gównoszklenia dewelopera na coś rozsądniejszego, np. 8/18/4/18/44.1 plus klima to absolutny must have, więc otwieranie okien jest raczej trzeciorzędowe, ale dzięki za tipa. To, którym sie interesuje jest sporo przed tym miejscem, na Chodakowskiej.

Być może zasadnym będzie zatem rozważyć mieszkanie numer 3. Mirkom się podoba. jest też tyłem do torów. Trochę lipa, że sąsiad za scianą w jednym pokoju. Dla
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: minus wszystkich trzech układów, to oczywiście brak osobnej kuchni, ale niestety taki urok tego rynku i aktualnie bardzo ciężko znaleźć coś z osobną kuchnią (wrzuciłeś 3 propozycje... i każda ma aneks), więc aneks to kompromis, na który trzeba pójść.

Układ 1 to klasyka, bardzo popularny. Jedyny minus to aneks i całkowity brak możliwości wydzielenia osobnej kuchni.

Układ 2 ma dziwnie zaprojektowany korytarz (ta szafa to została tam wciśnięta chyba na
  • Odpowiedz
  • 1
@haha123: Hej, dzięki za feedback. Znalazłem idealną klitkę, ale Spravia podniosła jej cenę na 1,220,000, a to już przekracza moje możliwości finansowe niestety.

Tak, bolą mnie te gówniane aneksy, ale w tym metrażu szansa na osobną kuchnię jest wyłącznie w wielkiej płycie :(

Przy układzie 3 można nawet zrezygnować z komórki lokatorskiej IMO i wtedy cenowo nie będzie aż tak bolesne (bo to mieszkanie niestety kosztuje 50k więcej, niż 1 i
  • Odpowiedz
Znalazłem idealną klitkę, ale Spravia podniosła jej cenę na 1,220,000


@Yuri_Yslin: to nieźle, to chyba świadczy o rynku, że jest przegrzany na maksa. Chyba miałeś dostać gwarancję ceny, z tego co pamiętam?

Deweloperzy nie mają już żadnych skrupułów - beka jarka całkowicie zniszczyła ten rynek.

Ehhhh mogła być korekta i powrót do normalności, a zamiast tego mamy całkowity #!$%@?. A wystarczyło, żeby politycy nic nie robili. Ehhhh

Teraz jest chyba najgorszy
  • Odpowiedz
  • 3
@haha123: ta inwestycja podrożała "tylko" 20% względem 2022 roku, więc czuję się jak frajer, ale nie frajer maksymalny jak w przypadku 30-50% podwyżek w wielu innych inwestycjach w Warszawie.

Dodatkowo, to "tylko" 14,5k za metr, przy "zaledwie" 6,2km samochodem do centrum.

Dla porównania, Chrzanów jest 8,2 km, Bródno 9 km. Jest zauważalnie bliżej i do tego taniej. Bródno obecnie śmiga po 15k+, Chrzanów 16-17k.

OFC jeszcze nie ma metra, a gdy
  • Odpowiedz
Teraz jest chyba najgorszy z możliwych momentów na zakup. Oby za kilka lat to się trochę uspokoiło (tak gdzieś około 2028-2030 - wtedy będzie się można rozglądać za kwadratem).


@haha123 szkoda życia na ciągłe czekanie. To nie rok czy dwa lata.
  • Odpowiedz