Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja nie mam niczego? Nie mogę znaleźć żadnej pracy, nie chcą mnie nigdzie, nawet w marketach budowlanych, nie stać mnie na nic bo nie pracuję. Mieszkam z rodzicami bo nie stać mnie na wyprowadzkę, jeżdżę 25-letnim Renault Megane który już zeżarła rdza i nie przejdzie następnego przeglądu w tym roku a na jego naprawę mnie nie stać, mój 5-letni telefon też już się sypie a na nowy mnie nie stać, w pokoju mam podartą wykładzinę, źle pomalowane ściany, drewniane okna pamiętające Gierka i meble z 2005 roku, na remont pokoju mnie nie stać. Noszę ubrania które dostałem od wujków i babć, jedyne co mam nowe to koszulka kupiona za 20 zł ostatnio i czapka z wielkiej orkiestry za 15 zł. Nigdy nie zamówiłem pizzy bo mnie nie stać, nigdy nie wyszedłem do restauracji, raz w życiu byłem na wakacjach nad #!$%@? polskim morzem 8 lat temu i już na więcej mnie nie stać. Odczuwam niesamowitą frustrację z tego powodu jak widzę jak inni mają nowe domy, auta za setki tysięcy, dobre prace a ja ze swoim aspergerem i debilizmem do końca życia będę tak gnił pewnie. Over dla chłopa.
#przegryw
  • 30
  • Odpowiedz
  • 1
@Grzzz: na dolnym śląsku
nie wiem, inni problemu z pracą nie mają za bardzo więc to ewidentnie we mnie problem, pewnie to że mam aspergera, fobię społeczną, wyglądam śmiesznie (dosłownie ludzie na ulicy nieraz na mnie patrzą i się śmieją) i generalnie wytwarzam taką złą aurę chyba.
  • Odpowiedz
@biedakwsiowy: na dolnym Śląsku masz problem z pracą? Asparger aspargerem, zależy na czym jesteś zafixowany w tym aspargerze. Olej markety budowlane, idź do jakiejś firmy produkcyjnej na operatora.

Masz Amazon, LG, Nestle i wiele innych pod Wrockiem. Niektórzy nawet dowożą pracowników autobusami z daleka.
  • Odpowiedz
@ubranyGRUBAS w sumie to nie taki głupi pomysł.
@biedakwsiowy zobacz czy w urzędzie pracy są jakieś dofinansowania na kursy dla bezrobotnych. Masz jakąś grupę inwalidzką? Za zatrudnianie niepełnosprawnych też pracodawca dostaje dofinansowanie do stanowiska pracy więc możesz to też wykorzystać
  • Odpowiedz
@baton967: jak można mieć depresję i schizofrenię jednocześnie? W schizofrenii są objawy wytwórcze i negatywne, gdzie tu miejsce na depresję? Znowu jak masz depresję to objawy wytwórcze znaczą że to nie depresja
  • Odpowiedz
@biedakwsiowy: chłopie jak masz problemy z kontaktem z ludźmi, to szukaj roboty w której kontakt występuje, ale nie jest kluczowy. Jak pójdziesz na kasę, call center czy do marketu, to się zajedziesz psychicznie. Kurier, kierowca, dostawca, linia produkcyjna to dobre miejsce na start. Robota którą ogarniesz, większość czasu pracujesz sam, ale jednak ludzi spotykasz, więc możesz wyskillować pomału social skille i przełamać fobie, pomału się oswoisz. Nikt nie wymaga żeby
  • Odpowiedz