Wpis z mikrobloga

@deziom: Te mnie to dziwi jak ludzie sami z siebie debili robia. Zielonego pojecia nie maja co to bylo i jak dzialalo ofe a pierola ze ktos im ICH pieniadze ukradl :DD

Jak mozna robic z siebie takiego debila? NIe wiem ale sie wypowiem :DDD
  • Odpowiedz
@deziom: masz gdzieś może link do jakiegoś spoko opisania kwesti ofe w kontekście właśnie tego mitu pisowskiego? Pamiętam mniej więcej o co chodziło ale nie szczegóły. Z góry dzięki.
  • Odpowiedz
  • 3
@deziom pisiory miały wszystko aby rozliczać peowców - służby, sądy, prokuratury, kasę, prezydenta, machine propagandową, 8 lat czasu. Sam czekałem aż kogoś posadzą. I co? I jajco, teraz niech gniją w pierdlach.
  • Odpowiedz
masz gdzieś może link do jakiegoś spoko opisania kwesti ofe w kontekście właśnie tego mitu pisowskiego


@Camaxtle: poczytaj na pisowskiej Wikipedii o reformie OFE i popytaj starszych znajomych, jak bardzo ufają publicznym systemom ubezpieczeń to się dowiesz.
  • Odpowiedz
Nie spodziewałem się, że nawet w 2024 można być takim głąbem, żeby powtarzać te bzdury


@deziom:
Jak typ całe życie jest głąbem to mu nagle w tym roku miało przejść?
  • Odpowiedz
@deziom:

Nie spodziewałem się, że nawet w 2024 można być takim głąbem, żeby powtarzać te bzdury o kradzieży pieniędzy z OFE


jeżeli nacjonalizacja pieniędzy z 3 filaru na rzecz ZUS'u w kwocie 155mld, ówczesnego 60% rocznego budżetu Polski, nie jest kradzieżą to jak to można nazwać? Tak się nie reformuje systemu emerytalnego.
  • Odpowiedz
@MokryMarek kradzież ma inną definicję. Na przykład działania PiS które aktualnie wychodzą dzięki śledztwom które prowadzi PO. A jako że rozkład jest znany to jazda z tymi za bożka mają mamonę.
  • Odpowiedz
kradzieży pieniędzy z OFE


@deziom: Pieniądze z OFE ukradziono. To miał być początek prywatnych kont emerytalnych, no ale zamiast tego spłacono dług publiczny.

I nawet mi nie mów, że za te pieniądze kupiono obligacje skarbu państwa więc nie ma różnicy xD No jest różnica jak ktoś za MOJE pieniądze kupuje obligacje, a potem nie oddaje mi ani pieniędzy, ani obligacji, tylko mówi że za 20-30 lat ZUS wypłaci mi ciut
  • Odpowiedz