Wpis z mikrobloga

Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycja wykopków, którzy uciekną za granicę przed śmiercią na froncie wojennym. Ekspert uważa, że kraje UE i NATO będą mogły odsyłać polskich obywateli do kraju w celu przymusowej mobilizacji.

Oczywiście w internecie wszyscy piszą: "to wyjadę do Paragwaju XD". Ale jaka jest prawda - dobrze wiecie, gdy wyłączacie internet i zostajecie z myślami sam na sam.

Większość z was nie wyjedzie bo nie będzie miała ani gdzie, ani za co. A pogodzenie się z brakiem prawa do samostanowienia o sobie, z faktem bycia niewolnikiem państwa i wojska - to rzecz najtrudniejsza.

Na pocieszenie: wasze koleżanki, które nie posiadają kategorii wojskowej, będą w tym czasie dobrze się bawić za granicą, a w przerwie między plażowaniem, a wyjściem do klubu być może wrzucą jakiś wspierający wpis na Instagramie. Chociaż tyle dobrego.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojna #wolski #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #depresja
sildenafil - Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycj...

źródło: 1000000255

Pobierz
  • 255
  • Odpowiedz
@sildenafil: jak się definiuje dezertera? Jeśli ktoś mieszka i pracuje od roku w innym kraju UE, ale ma obywatelstwo polskie to też dezerter? Czy tylko ktoś, kto po wybuchu wojny ucieknie?
  • Odpowiedz
@onflashback: Widzę patriota, Nie wiem czy ma pan klepki na oczach, ale ten kraj niczego nikomu nie dał, sami ludzie zapracowali, obowiązkiem każdego kto ma mózg, jest wiać przy pierwszej okazji.
  • Odpowiedz
@ProEloKox nawet nie wiesz jak zmotywowałeś mnie do wzięcia się po raz kolejny za naukę niemieckiego. Odkładałem to, bo to i tamto, a pierwsze podejście miałem w 2020 i gdybym tylko regularnie się uczył...

Ale od dziś wracam. Jeszcze raz dzięki. Do Austrii mam 4 godziny jazdy samochodem, ten kraj był moim celem jeśli chodzi o emigrację już w 2020 (dlatego zacząłem się uczyć języka). Jeśli jednak nie Austria, to Szwajcaria.
  • Odpowiedz
@Gorkel: @Kamalek ironia polega na tym ze bedac Polakiem najlepiej by bylo w razie wojny NATO <> Rosja, aby polska poddala sie Rosji, a potem natychmiast jako zolnierz drugiej strony poddac sie NATO i zostac jencem NATO xD
  • Odpowiedz
@Lukiak nie wiem jak w czasie wojny, ale jeśli będziesz siedział gdziekolwiek za granicą, to w czasie pokoju wezwanie do poboru/ćwiczeń w Polsce możesz kompletnie olać. Policja odwiedzi twój ostatni adres, ktoś tam powie że "jesteś w Austrii" i tyle, nikt cię nie będzie ściągał z zza granicy. Tak było przed 2009 rokiem, masa Polaków po wejściu do Unii siedziała w UK albo innej Holandii i nic. No w czasie wojny
  • Odpowiedz