Wpis z mikrobloga

Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycja wykopków, którzy uciekną za granicę przed śmiercią na froncie wojennym. Ekspert uważa, że kraje UE i NATO będą mogły odsyłać polskich obywateli do kraju w celu przymusowej mobilizacji.

Oczywiście w internecie wszyscy piszą: "to wyjadę do Paragwaju XD". Ale jaka jest prawda - dobrze wiecie, gdy wyłączacie internet i zostajecie z myślami sam na sam.

Większość z was nie wyjedzie bo nie będzie miała ani gdzie, ani za co. A pogodzenie się z brakiem prawa do samostanowienia o sobie, z faktem bycia niewolnikiem państwa i wojska - to rzecz najtrudniejsza.

Na pocieszenie: wasze koleżanki, które nie posiadają kategorii wojskowej, będą w tym czasie dobrze się bawić za granicą, a w przerwie między plażowaniem, a wyjściem do klubu być może wrzucą jakiś wspierający wpis na Instagramie. Chociaż tyle dobrego.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojna #wolski #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #depresja
sildenafil - Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycj...

źródło: 1000000255

Pobierz
  • 255
  • Odpowiedz
Ekspert uważa, że kraje UE i NATO będą mogły odsyłać polskich obywateli do kraju w celu przymusowej mobilizacji.


@sildenafil: Szybka ekstradycja jakby nie było.... " przestępców" XD. A karta praw podstawowych i inne konwencje w UE to wiadomo dla kobiet są tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale jak by traktowali prostych mobików, którzy się poddali pierwszego dnia?


@Kamalek: Dwóch by pokazali w TV jak tego Emila Czeczko aby zrobić propagandę i zachęcić do poddania, później by popełnili samobójstwo jak tamten xD

Reszta czapa i do zakopania w lesie jak w Katyniu.
  • Odpowiedz
w tryb wojenny a 5 września już byli w drodze do UK.


@SpaceMonkey: No w sumie tak xd, Byle jak najdalej od frontu....Zaczeła sie podróż na wschód a potem południe i 17 września do Rumunii, choc ZSRR wkroczyły do Kut dopiero 5 dni później XD
  • Odpowiedz
@sildenafil: Nie jestem prawnikiem, ale nie wydaje mi się, aby Wolski miał rację.
Żeby kogoś deportować osoba ta musi być ścigana przez Polskę za przestępstwo np. za dezercję. Za wszystkimi takimi osobami należałoby wysłać międzynarodowy list gończy. Jeśli taka osoba mieszkałaby w kraju, z którym Polska ma umowę o ekstradycji (zakładam, ze ma z krajami NATO i UE) to list miał by moc i policja takiego kraju, powinna taka osobę
  • Odpowiedz
Hipotetycznie, ma ktoś jakiś plan awaryjny gdzie i jak trzymać gotówkę? Mam trochę kasy w euro, ale w razie W polskie konto bankowe może zostać zablokowane. Pozostaje Revolut, albo niemiecki N26.

Wyjazd z Polski do Ameryki Łacińskiej albo Malezji/Filipin z fizyczną gotówką w kwocie >10k EUR przecież nie wchodzi w grę.

Kolejna kwestia jest też taka, że w kraju docelowym nie uda nam się założyć konta bankowego. Trzebaby załatwić wizę, pozwolenia na
  • Odpowiedz
  • 0
@sildenafil nie wyjadą bo już mieliśmy kiedyś taką dyskusję. Czują się w miarę bezpiecznie żyjąc w zachodniej Polsce... ale wiadomo, że łatwo się wypowiada w bezpiecznym i ciepłym mieszkaniu. Nie widzę wtedy sytuacji, że ja siedzę w Argentynie a oni gniją w Polsce podczas wojny. Mój kręgosłup moralny jebnął by na pół
  • Odpowiedz
@Gorkel: przede wszystkim jeńcem wcale nie jest tak łatwo zostać, bo po pierwsze może Cię odstrzelić własny kolega, który ma bardziej zryty beret, po drugie, żeby Cię schwytano, to muszą Cię najpierw nie zabić, a na wojnie często najpierw się strzela a później myli i pyta o intencje. Można też łatwo oberwać granatem z drona, bo akurat jesteśmy odsłonięci. Trzeba mieć w tym wszystkim naprawdę dużo szczęścia

A jak już
  • Odpowiedz
@elo_bordo_mordo: nie będą Cię szukać, ale wystarczy przypadkowa wyrywkowa kontrola policyjna i Cię już nie wypuszczą z rąk, możesz też zapomnieć o oficjalnej legalnej pracy i opiece zdrowotnej
  • Odpowiedz