Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu mój kuzyn kupił nowy komputer od BlackWhite. Był już tam zainstalowany system Windows 11 oraz wszystkie sterowniki. Przez 4 dni wszystko działało dobrze. Nagle po 4 dniach przy logowaniu do sytemu kuzynowi zaczął wyskakiwać niebieski ekran z różnymi błędami i komputer się kilka razy resetował. Jak już udało się zalogować do Windowsa to na pulpicie co chwilę wyskakiwały jakieś błędy. Najczęściej błąd ASUS framework. exe ale też kilka innych. Później nagle błędy na pulpicie przestały wyskakiwać i niebieskie ekrany też przestały się pojawiać. Przez 2 dni znowu wszystko działało mu dobrze, ale dzisiaj znowu zaczął wyskakiwać niebieski ekran, resetować się komputer i błędy na pulpicie. Postanowiłem mu zainstalować ponownie system. Tutaj pojawiła się przykra niespodzianka. Podczas samej instalacji systemu Windows 11 wyskakuje jakiś błąd, który powoduje, że nie mogę tego systemu zainstalować. To się dzieje w momencie "przygotowania plików do instalacji". Za każdym razem błąd wyskakuje przy 2%. Próbowałem zainstalować system z trzech różnych usb w formacie fat32. Pod spodem wstawiam zdjęcie jaki błąd wyskakuje. O co tu chodzi? #pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #grypc #rozrywka #kartygraficzne #procesor #kartagraficzna #procesory #hardware #nvidia #ryzen #radeon #komputer #gry #gra #game #ram #software #sprzetkomputerowy #zestawkomputerowy #morele #xkom #komputronik #morelenet #proline
Edenes - Kilka dni temu mój kuzyn kupił nowy komputer od BlackWhite. Był już tam zain...

źródło: IMG_20240113_135950

Pobierz
  • 23
@Edenes: Jak uszkodzony jest ram, to wcale nie takie dziwne ;) Jakbyś nie formatował, to byś mógł w awaryjnym memtesta zrobić. Ewentualnie weż linuksa bootowalnego z płyty/pena i spod linuksa puść diagnostykę ramu.
@Edenes: zrób pena z hirensa i przeleć memtestem ram. Ale na bank to będzie dysk, miałem raz w życiu taki przypadek że na dysku miałem windę kasowałem pliki po ponownym uruchomieniu były nie skasowane, reinstalowałem system i po reboocie wstawała winda z przed formata, linux? to samo po "formacie" winda z tymi samymi plikami. Przepięliśmy go do innego kompa i dokładnie to samo. Nie mam pojęcia jak mógł sie tak dysk
Nie mam pojęcia jak mógł sie tak dysk uwalić


@mati1990: normalnie, poleciał kontroler na dysku i przeszedł w tryb read-only. Typowa usterka dla SSD.


mam zainstalować tego Linuxa najpierw? Nigdy go nie instalowałem. Jeśli mam uszkodzony ram to on się zainstaluje?


@Edenes: tu masz najlepsze narzędzie do diagnostyki pamięci - wypalasz na pendrive i z niego bootujesz komputer:
https://www.memtest86.com/download.htm
@Edenes: W awaryjnym mniej pamięci (lub nie te sektory) używasz. MEM testa zapodaj, potem test dysku (pewnie SSD, ale NVMe lub M.2 da podobne objawy).
mam zainstalować tego Linuxa najpierw? Nigdy go nie instalowałem. Jeśli mam uszkodzony ram to on się zainstaluje?


@Edenes: Oddajcie komputer na gwarancję. Ani ty ani kuzyn nie brzmicie jak osoby będące w stanie naprawić sprzęt.