Wpis z mikrobloga

#druk3d #grafika #grafika3d #modelowanie3d

jo. Niech mi ktoś odpowie. Mam dwa kompy. Jeden 10 latek z i5-4460, 16gb ramu i grafika 3gb ATI.
Używam sketchupa do modelowania i od zawsze mnie zastanawia, który element składowy komputera jest najbardziej istotny podczas modelowania złożonych modeli. Mam model swojej czaszki i głowy wyciągnięty z tomografu komputerowego. Pare lat temu udało mi się ( trochę to trwało) przemodelować to na doniczkę, ale moc obliczeniowa kompa nie pozwalała na jakieś większe ingerencje w model. Dosiadłem się do kompa mojej różowej, który jest jakimś #!$%@? kombajnem z 12gb grafika, ramu to chyba nawet nie chce wiedziec ile ma ( 32gb na pewno) procek też jakiś kosmos XD i szczerze mówiąc, to ten komp ma praktycznie taki sam problem z modelem mojej głowy co mój staruszek. Czego to może być kwestia? Model STL wazy ok 120mb w formacie binarnym.
retropedro666 - #druk3d #grafika #grafika3d #modelowanie3d

jo. Niech mi ktoś odpowie...

źródło: asasasasas

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Czego to może być kwestia?


@retropedro666:

najczesciej darmowego softu, ktory obsluguje tylko ograniczony potencjal procka (np korzysta tylko z jednego watku) a dodatkowo praktycznie nie korzysta z mocy obliczeniowych karty graficznej.
  • Odpowiedz
  • 0
@retropedro666 kurcze pod względem poligonów nie jest źle, niedawno w blenderze robiłem rzeźbę 76 milionów wierzchołków bo mi się źle klikneło i jeszcze dało się nakładać alpha teksturki, musiał byś to połączyć w jeden mesh jakimś sposobem i będzie git
  • Odpowiedz