Wpis z mikrobloga

Premier Donald Tusk mówi: ,,dysponujemy opiniami najwybitniejszych prawników, którzy nie mają żadnych wątpliwości, że działania ministra Sienkiewicza są zgodne z prawem i interesem publicznym." Pytamy o opinie, a Kancelaria Premiera w skrócie odpowiada: ,,Nie mamy takich informacji, nie zlecaliśmy. Zapytajcie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego." Plus nasza ulubiona uwaga:

Dopóki określona informacja istnieje tylko w pamięci przedstawiciela władzy publicznej, która nie została utrwalona w jakiejkolwiek formie, tak aby można było w sposób nie budzący wątpliwości odczytać jej treść, dopóty informacja taka nie ma waloru informacji publicznej.

My to skądś znamy...Pamiętacie? Na zdjęciu odpowiedzi z czasów premiera Morawieckiego i z wczoraj. Znajdźcie trzy różnice. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
Pobierz WatchdogPolska - Premier Donald Tusk mówi: ,,dysponujemy opiniami najwybitniejszych p...
źródło: znajdź różnice
  • 39
@Watchdog_Polska: Tusek z kimś pogadał i coś powiedział a wy już pisemko. A może prawnicy też chcą być anonimowi, bo potem kolejna zmiana władzy i problemy będą? wczujcie się chociaż raz w życiu w zwykłego człowieka. A to dopiero początek rządów i mają wiele stresu i muszą się dostosować do nowych warunków. A wy już walicie ich pisemkami i już w całej waszej siedzibie pachnie wydzielinami
@Pawelkolega: Wybacz, pozostaniemy przy swoim działaniu i zdaniu. Korzystanie z prawa człowieka, bo nim jest prawo do informacji, weryfikowanie wypowiedzi polityków i patrzenie im na ręce, to nie ,,męczenie urzędów".
O nas i naszych wartościach możesz przeczytać na naszej stronie https://siecobywatelska.pl/co-robimy/ i w statucie https://bip.siecobywatelska.pl/index.php?id=1038&id2=4

I na marginesie, zabawne, że o byciu ,,trochę mniej upierdliwym dla ludzi" pisze ktoś, kto diagnozuje całe stowarzyszenie (64 osoby), a może i wszystkich watchdogów w
@Watchdog_Polska: Nie no, to że kancelaria premiera nie ma tego papierka, to nie znaczy że nie istnieje. Sienkiewicz sam tego nie odwalił, bo nie jest prawnikiem. Piszcie do głównych zainteresowanych, czyli ministerstwa kultury.
@Watchdog_Polska: ale ja przecież wiem, że będziecie tacy jacy jesteście i będziecie dalej to robili, bo w was to siedzi i taki jest wasz typ człowieka. Zawsze istnieli tacy jak wy i to się nie zmieni. Jak świat istniał to istnieli upierdliwi ludzie co się czepiali byle pierdoły, ale nadal mam prawo do własnego zdania i nie będę was chwalił za 95% rzeczy które robicie. Świata tymi pisemkami nie zmienicie a
@Watchdog_Polska: przepraszam jeżeli was w czymś uraziłem, bo ja nie znam każdego z was i ludzie czasem gdzieś pracują, bo akurat było wolne miejsce czy po znajomości i sobie zamulają na stanowisku póki się da i naprawdę wierzę w to że chcecie dobrze, ale te wasze "dobrze" nie zawsze jest dobre dla innych. A jakby Tusek teraz się zestresował, że on nie ma nic na papierze, a tylko pogadał z 30