Wpis z mikrobloga

Glapiński przewiduje spadek inflacji w pierwszym kwartale 2024 roku do 3%.
Rynek przestał akceptować podwyżki cen.

Czeka nas pierwszy kwartał dodatnich realnych stóp procentowych od wielu lat.

Link do transmisji:
https://www.youtube.com/watch?v=x5OqD9T2X-4

#gielda #nieruchomosci #inflacja #ekonomia #gospodarka #spoleczenstwo #inwestowanie #inwestycje #finanse #pieniadze #polityka
TeslaPrawdziwy - Glapiński przewiduje spadek inflacji w pierwszym kwartale 2024 roku ...

źródło: inflacja Glapiński

Pobierz

Czy Glapiński ma rację i inflacja spadnie do 3% w pierwszym kwartale 2024 roku?

  • Tak 32.3% (65)
  • Nie 67.7% (136)

Oddanych głosów: 201

  • 15
  • Odpowiedz
@TeslaPrawdziwy glapa do pajac przez to w jaki sposób komunikuje informacje i prowadzi konferencję, ale to wykopki się myliły do tej pory a on nie. Miała być Wenezuela albo conajmniej Turcja a inflacja konsekwentnie spada. Więc ja uważam, że będzie te 3%, jak nie w 1Q to w 2Q.
  • Odpowiedz
@TeslaPrawdziwy nie jestem raczej mądrzejszy od Glapy (choć na pewno robiłbym lepsze konferencje prasowe xD), ale jakim sposobem mamy mieć długoterminowo spadek inflacji, skoro w tym roku skończy się 0% VAT na żywność i mrożenie cen prądu?
  • Odpowiedz
@PanKapibara: bo przedsiębiorcy to po pierwsze nie mają żadnych tarcz na prąd więc już dawno płacisz po tej stawce, po drugie dawno marża poszła mocno wzwyż więc najprawdopodobniej po prostu jedno pójdzie w drugie, jeżeli ofc chcą utrzymać sprzedaż
  • Odpowiedz
nie jestem raczej mądrzejszy od Glapy (choć na pewno robiłbym lepsze konferencje prasowe xD), ale jakim sposobem mamy mieć długoterminowo spadek inflacji, skoro w tym roku skończy się 0% VAT na żywność i mrożenie cen prądu?


@PanKapibara: Glapa powiedział, że w marcu inflacja spadnie do celu ale potem pójdzie w górę właśnie z tych powodów co wymieniłeś.
  • Odpowiedz