Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 204
@kotbehemoth: porównując "tragedie" to w Hiroshimie i Nagasaki zginęło mniej ludzi niż w Tokyo w czasie pożarów od nalotów dywanowych. Still masakra nankińska to przewyższa okrucieństwem i jest gigantyczną kością niezgody w społecznych stosunkach między chińczykami, a japończykami (dla porównania to tak jakby Niemcy nigdy się nie przyznały, ani nie wzięły odpowiedzialności za zbrodnie wojenne w Polsce i udawały, że nic się przecież nie wydarzyło)
  • Odpowiedz
dla porównania to tak jakby Niemcy nigdy się nie przyznały, ani nie wzięły odpowiedzialności za zbrodnie wojenne w Polsce i udawały, że nic się przecież nie wydarzyło)


@KruKkk: przecież tak właśnie jest, Niemcy uważają że to byli naziści (jest teoria że to kosmici) a na wspomnienie o reparacji wojennej dostają rozwolnienia
  • Odpowiedz
przecież tak właśnie jest, Niemcy uważają że to byli naziści (jest teoria że to kosmici)


A Polacy uważają że po 45 krajem rządzili komuniści (jest teoria że to kosmici) chociaż w rządzie nazwiska jakoś dziwnie Polskie.

a na wspomnienie o reparacji wojennej dostają rozwolnienia


Wypłacono 4,7 miliarda złotych. Może jakby poprzedni rząd nie zrobił kurtyzany z demokracji, to kasa była by szybciej

@macvir:
  • Odpowiedz
@macvir: współcześni Niemcy uważają że co było to było i obecne pokolenie nie odpowiada za czyny swoich dziadków. A próby rozmów o reparacjach to jak próby wymuszenia w USA przy użyciu "white guilt" - nie wychodzi bo Niemcy żadnej winy nie czują.
  • Odpowiedz
@macvir no widziałam że po tamtym komentarzu pojawi się jakoś dzban których będzie twierdził że właśnie Niemcy twierdzą że nic się nie stało. Posłuchaj co roku mówi przedstawiciel Niemiec pierwszego września.
  • Odpowiedz
przecież tak właśnie jest, Niemcy uważają że to byli naziści (jest teoria że to kosmici)


@macvir: nieprawda.

a na wspomnienie o reparacji wojennej dostają rozwolnienia


@macvir: nie tylko Niemcy. Reparacje wojenne po 80 latach od wojny są śmiesznym pomysłem starego człowieczka.
  • Odpowiedz
@olasty: Japońskie 事件 może znaczyć dosłownie "incydent", ale też "wydarzenie" czy "sprawa". Akurat w artykule napisane jest wprost o morderstwach i gwałtach na cywilach, więc nie wydaje mi się, żeby była to manipulacja. Tutaj winę ponosi polskie słowo incydent, co może oznaczać coś błahego.
  • Odpowiedz
@macvir: Nope, niemcy są edukowani od małego co zrobili. W Japonii z kolei udają, że nic takiego nie miało miejsca i co jakiś czas przedstawiciele rządu składają kwiaty przy pomnikach ich "bohaterów wojennych". To tak jakby Bundestag składał kwiaty na grobach mendele, himmlera etc. Ten sam kaliber.
  • Odpowiedz
@blastocysta: i dlatego jeśli ktoś twierdzi że Japonia to bogaty w kulturę kraj to śmiać mi się chce, takie same a nawet gorsze bydło jak kacapy. Jak dla mnie Amerykanie mogli z 10 atomówek tam jeszcze posłać i wcale by mi żadnego wąchającego zużyte majty kitajca nie było by szkoda.
  • Odpowiedz