Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@kotbehemoth: porównując "tragedie" to w Hiroshimie i Nagasaki zginęło mniej ludzi niż w Tokyo w czasie pożarów od nalotów dywanowych. Still masakra nankińska to przewyższa okrucieństwem i jest gigantyczną kością niezgody w społecznych stosunkach między chińczykami, a japończykami (dla porównania to tak jakby Niemcy nigdy się nie przyznały, ani nie wzięły odpowiedzialności za zbrodnie wojenne w Polsce i udawały, że nic się przecież nie wydarzyło)
przecież tak właśnie jest, Niemcy uważają że to byli naziści (jest teoria że to kosmici)


A Polacy uważają że po 45 krajem rządzili komuniści (jest teoria że to kosmici) chociaż w rządzie nazwiska jakoś dziwnie Polskie.

a na wspomnienie o reparacji wojennej dostają rozwolnienia


Wypłacono 4,7 miliarda złotych. Może jakby poprzedni rząd nie zrobił kurtyzany z demokracji, to kasa była by szybciej

@macvir:
@olasty: Japońskie 事件 może znaczyć dosłownie "incydent", ale też "wydarzenie" czy "sprawa". Akurat w artykule napisane jest wprost o morderstwach i gwałtach na cywilach, więc nie wydaje mi się, żeby była to manipulacja. Tutaj winę ponosi polskie słowo incydent, co może oznaczać coś błahego.
@blastocysta: i dlatego jeśli ktoś twierdzi że Japonia to bogaty w kulturę kraj to śmiać mi się chce, takie same a nawet gorsze bydło jak kacapy. Jak dla mnie Amerykanie mogli z 10 atomówek tam jeszcze posłać i wcale by mi żadnego wąchającego zużyte majty kitajca nie było by szkoda.