Wpis z mikrobloga

@Larsberg by niektóre starsze gry działały trzeba trochę pogrzebać, a na koniec i tak mogą nie działać tak jak powinny. O tym, że więcej niż 60 klatek czasem jest niegrywalne też należy pamiętać. A nawet więcej niż 30 bo fizyka dostaje #!$%@? jak w gta.
@witajswiecie: logika jest prosta - pasjonat gier powinien posiadać WSZYSTKIE aktualne platformy, żeby móc grać w każdą możliwą grę w sposób najwygodniejszy i optymalny

jeśli miałbym tylko 3k na zakup sprzętu do gier to nawet przez chwilę bym się nie zastanawiał tylko brał konsolę - grać to się da na wszystkim, ale siłą PC jest to że przy większym budżecie można uzyskać grafię o wiele lepszą jak na konsolach

wiadomo, że
@purrminator: jak się ma #!$%@? monitor to i może, spróbuj raz grać ze stałym >60fps na czymś z dużym odświeżaniem, G-Sync/Freesync i dobre czasy reakcji. nawet na kilkuletnim TV zauważyłem dropy do 45-50 w Destiny 2 jak przesadziłem z ustawieniami na starym kompie.

A jakbyś w 2016 kupił PS4 to dzisiaj musisz kupić PS5.


@jukel: kupiłem w 2018 ( ͡° ͜ʖ ͡°) i w 2021 PS5

Wymienić wszystko poza gpu? W sensie combo ram+proc+płyta? Z mniej niż tysiaka masz super zestaw,


@jukel: ta i od razu sobie zasilacz wymieniłem xd gdzie masz super zestaw za mniej niż tysiaka jak za samo i5 11gen zapłaciłem chyba 1200 xd do tego
@ZielonyRozpustnik: po co wymieniałeś zasilacz? To są produkty które przeżywają 15 lat.
Super zestaw za 1000zł? Proszę bardzo
R5 3600 - 300zł
B450 - 300zł (ja swoją kupiłem za 99zł xd)
32GB DDR4 - 300zł
Bum, nawet trochę brakuje do tysiaka.
A te może 300zł to 1/4 ceny twojej i5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warzone ma crossplaya?


@Simfecstio: ma i co jest #!$%@? jak ps gra z xbox to wymusza ogólnego crossa gdzie dobiera tez graczy pc

Ale moi znajomi jak kupili konsole to ... przestali grać online xd


@Simfecstio: może dziadują na abonamentach xd ja tylko online właściwie gram oprócz avatara którego ostatnio sobie kupiłem.

co do gierek ja polecam różnego rodzaju survivale, jeśli lubisz gierki na dłużej. w takim dont Starve mam
@music_has_the_right_to_children:

daj spokój z argumentami pt. do PC można podpiąć TV. Mowa o wielkim TV 4k od którego musisz siedzieć w odpowiedniej odległości.

No i w czym problem jest, bo nie rozumiem. PC ma od czasów windowsa 8 natywne wsparcie dla Xboxowych padów, wiec granie na pc w sposób konsolowy to nie jest żadne rocket science przecież?

Do konsoli też możesz podpiąć mysz czy klawiaturę,

Które i tak nie będą działać
@Larsberg: gracze Xboxa którzy wyciągają Series X za 1300-1500 zł, game pass za 8 zł i CP 2077 PL za 40 zł z Nigerii... Patrzą na PC MR za 8k co grają w CS2 tylko bo ich nie stać na gry...
@jukel oczywiście że nie ale komp za 1800 zł mi nie pociągnie cyberpunka a Xbox ledwo bo ledwo ale da radę, jakbym mial kupować kompa to już jakiegoś top, wolałbym mieć kompa bo zawsze miałem ale teraz mi się to po prostu nie kalkuluje
@MrShargoth: komp za 1800zł pociągnie cyberpunka, ta gra odpala na sprzęcie sprzed 10 lat xD
„jakbym mial kupować kompa to już jakiegoś top”
Uwierz mi że PC za 4000zł wystrzeliłby cię z kapci

@N331 normalnie, kogoś stać na kompa za 8K ale nie stać go na wywalenie 500zł na wyprzedaż na Steamie, logiczne i sensowne.
Aż kompa odpaliłem, żeby Ci sensownie odpisać bo ta wykopowa aplikacja to #!$%@? warta xD

Do komputera tak samo można podpiąć pada i telewizor, oni tego nie sprawdzają. Mało tego, nawet Steam w tym celu ma dodany tryb Big Picture.


tak ale nie każdy chce sobie zwalać (albo nie każdy ma na to miejsce) PC do salonu albo TV i kanapę do pracowni, żeby pograć na tv

Na pc jest znacznie większa
@Zgrywajac_twardziela: kazus z Cyberpunkiem to przykład na to, że na konsolach niedopuszczalne jest wydanie tak niedopracowanej gry - i Cyberpunk, który nie wyrabiał mocowo, krzaczył i gubił tekstury, wyleciał z hukiem ze sklepu Sony. Na komputerach co kilka miesięcy słychać o ogromnych problemach z optymalizacją jakiegoś hitu, na konsole to problem śladowy (podkreślam - mówię nie o sporadycznym gubieniu klatek podczas większej rozróby, a kompletnym schrzanieniu gry na premierę)
Z mojej
@jukel to jaki komp za 1800 polecasz do cyberpunka? Serio pytam, bo myślę coś złożyć budżetowego.

W mojej opinii nawet się nie zbliżysz do detali xboxa na takim komputerze ale no jestem ciekaw bo może się mylę. Ja nie jestem trollem i mam wywalone na wojenki chętnie przyznam rację gdy ta wystąpi i nie będe robił fikołków. Ale wydaje mi się że przesadziłeś.