Wpis z mikrobloga

Jestem mega zaskoczony jaki ten serial jest zajebisty. Takie polskie, szlacheckie The Office - cringeowe sytuacje, randomowe spojrzenia w kamere, nawiązania do współczesności (przewijanie kieszonkowego obrazka), polskiej popkultury, memów (Pan Paweł XD). Mam nadzieję na kolejny sezon xd #1670 #netflix #seriale
kolegaBob - Jestem mega zaskoczony jaki ten serial jest zajebisty. Takie polskie, szl...

źródło: 1670-film-netflix

Pobierz
  • 308
  • Odpowiedz
@kolegaBob
Ten serial odnosi się do naszej baaardzo niedawnej przeszłości. Jan Paweł to Kaczyński, wioska to Polska, nawet marsz równości jest w serialu, wszystko się zgadza, zwłaszcza mentalność szlachty. Polecam bardzo, bomba.
  • Odpowiedz
@Fuss1981: yhyy, czyli pewnie skumałeś że 1670 to paralela do współczesnych czasów?

1670 to gniot z zebranych memów z jebzdzidy, które co najwyżej wywołują szybszy wylot powietrza nosem.


@bogdanto_bogdantamto: mnie osobiście boli jak trafne są te memy, historycznie, jak upadła RON i te analogie do czasów współczesnych. Nie porównuję jakości obu tworów.
  • Odpowiedz
@Bover: Generalnie jak ktoś rzuca w jednym zdaniu: "normictwo, lewactwo, fajnopolactwo" to jest to raczej taka małpa z wypranym mózgiem, wytresowana, ale bez swojego zdania. W dodatku pewnie ma 16 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Boże, konwencję serialu rozumiem. Te memy są dosłowne. Nie są nawet przerobione na treść. To jest tak proste jakby obawiali się, że ludzie nie zrozumieją. To jest pięknie nakręcony obrazek, wspaniała scenografia, przerysowane postacie ale no nie po to oglądam serial, żeby znowu mieć to samo co na serwisie ze śmiesznymi grafikami.
  • Odpowiedz
@kolegaBob nie sądzę. Czytałam, że ten scenariusz był gotowy już od długiego czasu i nikt nie chciał go zrealizować. Co oznacza, że było dużo czasu na jego dopracowanie. Obawiam się że drugi sezon może być dużo gorszy
  • Odpowiedz
@grim1234: Były przynajmniej w pierwszych z kolei odcinkach takie momenty, w których postacie dodawały narrację, aby widz złapał o co chodziło w scence by poczuł dowcipność scenki. Jeśli scenarzysta musi tłumaczyć przez kwestie postaci co jest zabawne w scence, to coś nie pykło.
Aktorzy - sami nonejmi oprócz Topy i chyba Stenki - niczego nie akcentują, bo sami nie rozumieją ze scenariusza co jest zabawne. Grają sztywno i przerysowują postacie jak
  • Odpowiedz
@kolegaBob Chodzenie po wodzie i ta Polska mentalność, że "się nie da", i że "lepiej żałować tego co się zrobiło, niż tego czego się nie zrobiło" :D
Wspaniały jest to serial.
  • Odpowiedz
@kolegaBob: Może i śmieszne (jak dla mnie, brak polotu) teksty na siłę wciśnięte do drewnianego filmu. Brak fabuły. W sumie, to chyba lepiej sobie na shortach obejrzeć te śmiesznostki i zaoszczędzić życia.
  • Odpowiedz
@kapusta5: No to po prostu pokazujesz, że nie zrozumiałeś tego serialu. Ja jakoś doskonale rozumiem o czym on jest. Słowami nie opiszę, bo tu nie ma co opisywać. Ten serial z niczym się nie kryje: masz taką mieszankę satyry z absurdalnym humorem, trochę okna na tamten świat, jakoby absurdalny by nie był. A fabularnie o czym jest? No o niczym, o absurdzie, o polityce. Jedyne co było totalnie z czapy to
  • Odpowiedz
Wy jesteście #!$%@?ęci czy co?
Cała nitka o serialu #!$%@? polityką. Obejrzałem ten serial, a nawet przez głowę mi nie przeszło wykłócać się o sytuacji politycznej w związku z #!$%@? serialem jakimś xD
Jezu Chryste mirko to dno
  • Odpowiedz