Wpis z mikrobloga

Moment, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Nie wziąłem bk2% w zeszłym roku, bo w sumie nic fajnego do 500k nie było a nie byłem jeszcze po ślubie (biorę w sierpniu tego roku). Czy to oznacza, że w nowym programie nie będzie górnych limitów kredytu (czyli np będę mógł wziąć kredyt na 700k), ale rząd dopłaca tylko do 400k, w sensie, że oprocentowanie będzie 1,5% tylko na tą kwotę? I jeszcze jedno, jest tam napisane "gospodarstwo 2-osobowe" i "para", to trzeba być tu po ślubie czy wystarczy być w związku/narzeczeństwie/czymkolwiek innym?

#kredythipoteczny #kredyt2procent #kredyt0procent #kredyt #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
  • 15
Może być konkubinat jeśli zostanie w takiej formie.


@WielkiPowrut88: konkubinat to takie wspólne mieszkanie ze sobą, jaką to ma powiązanie z prawem? Trzeba by jakieś oświadczenia, meldunki w danym miejscy załatwiać?
Jak ktoś będzie chciał iśc w ten kredyt to chyba jak najszybciej brać ślub cywilny i tyle. Tylko kurna ja przebiję ten #!$%@? próg zarobkowy.

narzeczeństwie


@mostu: narzeczeństwo też ma jakieś skutki prawne?
gospodarstwo /= ślub


@WielkiPowrut88: @mostu: To nie jest takie oczywiste, bo w ustawie wprowadzającej kredyt 2% PiSu było wprost zdefiniowane w jej treści, że przez gospodarstwo domowe rozumie się tylko małżeństwa albo pary z dzieckiem.

Wszystko zależy co będzie w ustawie zapisane, na razie są tylko założenia, nie ma projektu ustawy nawet.

Fragment ustawy od beki:
R187 - >gospodarstwo /= ślub

@WielkiPowrut88: @mostu: To nie jest takie oczywiste, b...

źródło: Screenshot_20240104-133017_Adobe Acrobat

Pobierz
@mostu - Gospodarstwo dwuosobowe będzie traktowane tak, że może przyjść dwóch singli i być traktowanych jako gospodarstwo dwuosobowe, płeć nie ma znaczenia - powiedział minister rozwoju.

I dodał: - Współwłasność mieszkania dla obu osób to ich wspólne zobowiązanie i wspólne mieszkanie - to ograniczy sztuczne dobieranie osób do kredytu. Nie będę weryfikował i zaglądał ludziom, czy ktoś mieszka razem, czy nie mieszka, mogą być osoby, które chcą wziąć kredyt i dopiero wtedy
@mostu:

Czy to oznacza, że w nowym programie nie będzie górnych limitów kredytu (czyli np będę mógł wziąć kredyt na 700k), ale rząd dopłaca tylko do 400k, w sensie, że oprocentowanie będzie 1,5% tylko na tą kwotę?


Tak
Rozumiem że jakieś limity zarobkowe są. Gdzieś na wykopie widziałem 7200 netto. Więc jak to się sprawdzi to będzie kolejny program do którego się nie załapie :D
@Marek_Licyniusz_Krassus to jest chore. Mam sytuację jak OP i chce budować dom w 2024 ale jak wrzucą jakieś progi zarobkowe to będzie kolejny program na który się nie załapie. Nie warto było się rozwijać, studiować i uczyć. Trzeba było dzieci robić i w żabce pracować :D teraz będę płacił 6k kredytu i dokładał jeszcze innym to kredytu 0% :D