Wpis z mikrobloga

@Mathas:

Bo to nie koncert życzeń. To że płaci tonę podatku nie uprawnia go do niczego. Ciężar utrzymania państwa powinien leżeć głównie na najbogatszych bo to oni najwięcej czerpią ze społeczeństwa.


noto niech płacą najbogatsi, a nie ludzie którzy się uczyli i ciężko pracowali, podczas gdy patologia tankowała wódę i pykała w gierki i teraz pracowici nie dość że muszą dokładać się leniwej patoli, to jeszcze ich samych nie stać, bo
@Sunbin: Względem zdecydowanej większości obywateli? Oczywiście, że tak. Poza tym bardzo nie podoba mi się sugerowanie, że ktoś kto zarabia mniej nie jest pracowity, tankuje wodę czy pyka w gierki.
@Mathas: oczywiście jest to generalizowanie, przepraszam, trochę mnie poniosło, chodzi mi o to, że w większości przypadków osoba pracowita i ambitna luźno dojdzie do tych 10k brutto ale sufit w większość przypadków jest już blisko i dramatycznie więcej nie zarobi i takiej osoby zarabiającej np 12k brutto też nie stać na mieszkanie a ona żeby tyle zarabiać najczęściej musi mieszkać w Kraków/Wrocław/Gdańsk/Warszawa gdzie koszty życia są olbrzymie i cena za metr
Operator_imadla: Jak ktoś zarabia ponad średnią to znaczy, że jest w stanie sam sobie poradzić z zakupem mieszkania. Już bez przesady… Niedługo #programista15k chciałby dopłaty do zakupu mieszkania


@Mathas: No dobra dobra ale z jakiej #!$%@? racji PROMOUJEMY PATOLOGIE??? jak sie rozdaje kase to chyab wszystkim, albo nikomu. Co to jest #!$%@? za dyskryminacja ludzi ktorzy sobie w zyciu daja rade bo nie sa #!$%@? nierobami. #!$%@? z takim światopogladem mi.
@loczyn: dokladnie, niestety to zawsze bedzie kontrowersyjny temat, bo w Polsce osoby ktore zarabiaja 7 czy 8k na brutto nadal sa widziane jako milionerzy, mimo ze minimalna dogonila juz polowe tych zarobkow.
Ja mieszkam w DE i zarabiam 3500 EUR na reke samodzielnie i nie stac mnie na mieszkanie w Warszawie czy we Wroclawiu. Jakiekolwiek doplaty stwarzaja tylko sytuacje gdzie ceny ida jeszcze bardziej do gory, wiec jak para zarabia lacznie
@MiedzygalaktycznyMors: nie mówię o nowym apartamencie w centrum. Zarabiając średnią krajową, bez dofinansowania np. rodziców nie kupisz mieszkania w dużym mieście w starym budownictwie. Szybciej będzie rosła kwota potrzebna na wkład własny, niż będziesz w stanie odłożyć.
@Mathas: A dlazczego ludzie zarabiający 18001 zł na 2 osoby mają się dokładać do tych zarabiających a niech będzie 13000 na 2 osoby? Ci co zarabiają 18001 płacą więcej podatku i mają jeszcze z tego mieć mniej, bo po pierwsze ceny mieszkań wzrosną, co realnie utrudni im kupno mieszkania, po drugie pieniądze które zostaną przekazane na cele mieszkaniowe tych co już mniej płacą podatki, mogłyby zostać wykorzystane na na przykład budowę
albo doplacac do remontu i wynajmu mieszkan tak zeby wykorzystac lokale ktore stoja teraz puste wiazac wlasciciela umowa z miastem


@good: to powinno być pierwsze do zrobienia w przypadku chęci ściągania pracowników z poza UE, aby firmy trwale powiększały bazę mieszkaniową i balansowały w stronę biedniejszych gmin zamiast pasożytować na obecnych zasobach w stylu pakowania ich hurtem po domach jednorodzinnych, co nawet nie jest do końca zgodne z prawem, ale egzekwowanie