Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Salomonthekrol: to prawda, jak robilem liceum ponad 10 lat temu, to wszędzie panował osąd, że do zawodówki idą tylko debile, którzy nie nadają się do liceum/technikum.

Teraz wiem, że idąc do zawodówki możesz mieć "ok" zawód i kosić dobre pieniądze, bo przez ostatnie lata trend się trochę odwrócił i więcej płaci się ludziom w pracach fizycznych niż biurowych.

Oczywiście pójście do liceum, zdanie matury, po czym pójście na studia daje Ci
@open_or_die: Dokładnie mirek, dla tego w porę trzeba było się opamiętać i zrobić staż w fachu który jest w miarę stabilny. Mam problemy przez swoja głupotę i wydawnictwo ale na brak pracy przy 7 letnim stażu spawacza w ciężkich warunkach i 5 letnim stażu elektryk automatyk nie można narzekać. No i patrzą strasznie na długość pracy ostatnio w poprzednich fabrykach
tak będzie, każdy po zawodówce zakłada firmę i ma stu pracowników którzy na niego robią, piramida lepsza niż Amber gold


@m2times: nie trzeba mieć stu pracowników. Mój ojciec stolarz za kuchnie do małej kawalerki bierze kilkanaście tys, a to jest góra tydzień roboty xD W tym oczywiście koszt materiału, No ale i tak zarabia solidne pieniądze.
@ZielonaOdnowa: bo wpisujesz w studia gównokierunki typu europeistyka to tak wychodzi. Kolejna sprawa to wolałbym klepać excela w korpo za 4k niż #!$%@?ć na magazynie jak jakiś niewolnik. Kolejna sprawa jak ktoś nie jest debilem to w korpo w miejscu nie stoi. W firmie w której pracowałem nawet babki z recepcji po ~2 latach były brane do innych działów np. administracja/marketing.
@4mmc-enjoyer: hurr durr bo wpisujesz w zawodówkę gownokierunki jak sprzedawca czy kucharz. Wolałbym spokojnie sobie paczuszki po magazynie wozić niż #!$%@?ć w jakimś korpo jak niewolnik drżąc czy mi się cyferka nie pomyli i menager mnie nie opieprzy xD
Na budowie nawet pomocnik od betoniarki po pół roku jest murarzem i 9k na łapkę ;)
@ZielonaOdnowa: tak, oczywiście nawet ten co małpeczki na budowę przynosi to ma 9k na łapę, szkoda tylko że nawet operatorzy żurawia często tyle nie mają. Generalizujesz i to w złą stronę, były wrzucane statystyki zarobków dla danego wykształcenia i czy chcesz czy nie to po zawodówce generalnie zarabia się mniej niż po studiach. Może jeszcze mi napiszesz, że spawacz podwodny zarabia 20k $ miesięcznie i nie potrzebuje do tego studiów, więc
@open_or_die: gdybym mógł cofnąć czas, to wybrałbym się zamiast do liceum i na studia to do zawodówki na hydraulika/mechanika samochodowego. Hydraulik robi teraz 2x tyle na godzinę chyba co programista xD a z moimi kontaktami na składaniu samochodów bym robił taka kasę, że mógłbym se tym chyba dupe podcierac xD ale nie lepiej studia bo mama chciała mieć pierwszego wykształconego w rodzinie xD znajomi po zawodówce sobie jeżdżą gls czy nowa
@OddajButa123 no dziwne że patologia wybiera najkrótszą i najłatwiejszą drogę w szkole, serio dziwne ( ͡º ͜ʖ͡º)
To samo mogę napisać o tych wszystkich studentach psychologia czy turystyki którzy siedzą na kasie w biedronce.

Jak ktoś jest debilem to nic tego nie zmieni.