Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@The_Rainman Nie wiem to musi być jakiś wybitny facet. Na statku (prom pasażerski) co zabiera 1550 osób + 370 załogi hydraulik ma jakieś 2380 euro a chętnych z Polski ostatnio jak było wolne miejsca było w h##.

Dodam od siebie, że młody oficer po studiach na start ma ponad 5k euro a 1 oficer (here) stała umowa + 6980 euro. Wiec jak widać nie wszędzie jest taka rozbieżność w zarobkach. Fakt, że
@The_Rainman Ja za dwie łazienki (duże) dom ale w 2018 styczeń - luty za zrobienie całej hydrauliki + kafelki + montaż kabiny 2 toalety, lustra, sufity podwieszane, obudowy komina, przeniesienie wentylacji za 4 tygodnie pracy zapłaciłem 21 k i myślałem że to dużo. I to jeszcze 2 facetów, którzy mieli terminy zajęte na rok do przodu
Wolałbym spokojnie sobie paczuszki po magazynie wozić niż #!$%@?ć w jakimś korpo jak niewolnik drżąc czy mi się cyferka nie pomyli i menager mnie nie opieprzy xD


@ZielonaOdnowa: Menadżer może cie gonić jak psa, bo zrobiłeś 200 paczek a norma to 300. Dodatkowo, do kibla to jak chcesz iść to musisz się odbić na przerwe, już pomijacąc fakt, że na czas na siku masz odliczany xD
A takie biuro? Elegancko, ciasteczka,
@ZielonaOdnowa a naprawdę wygląda to tak: dom 70m2, 15-20 km od miasta, oczywiście elewacja robiona 15 lat, w środku żarówki na kablach, przed domem (na gruncie, nie brukowanym podjeździe) stoi Mondeo mk3 kombi.
Długo się obracam w tym środowisku i wszyscy mityczni glazurnicy, elektrycy, hydraulicy 20k to są białe kruki. Domorośli właściciele firm w 90% są tak zadłużeni i niewypłacalni, że boli ich kilkaset zł za naprawę urządzenia, na którym opierają swoją
Wybranie liceum zamiast zawodówki to był mój największy błąd w życiu.


@open_or_die: Jeśli ktoś po skończeniu liceum i studiów jest przegrywem, nie może znaleźć godziwej pracy w zawodzie i marnuje życie, to prawdopodobnie taki sam żywot prowadziłby po zawodówce (z tym, że dodatkowo byłby słabiej wyedukowany ogólnie), bo to nie w wyborze ścieżki problem, tylko w nim.
@Clermont nie jeden programista 25k by chciał zarabiać tyle co ja.
Z tym że nie robię tego co lubię, po 25 roku życia coś mi się odmieniło i wolałbym robić w mechanice czy innym podobnym zawodzie.
@Caracas: to ja za 6,75m2 łazienki, położenie płytek i przestawienie kilka cm karton gips bo sam #!$%@?łem koleś mi zabrał 5,5k zł bez towaru. Teraz za płytki na podłogę w kuchni + ściany z nigdy 5750 złbez towaru, sufi robiłem sam i hydraulike już bo hydraulika jest izi na tece. Teraz mi koleś gipsuje i szpachluje ściany + sufit w kuchni za 1700zl bez towaru xD podsumowujac chciałem na remont wydać
@Salomonthekrol: to że do zawodówek idą patusy nie zmienia to faktu, że po zawodówce umiesz robić coś konkretnego i potrzebnego w społeczeństwie. Liceum to przygotowanie do studiów a po większości studiów nie masz, żadnego konkretnego fachu tylko łeb pełen teorii dziadków sprzed wieków. I wszędzie jest tak, że na początku musisz #!$%@?ć za minimalną i łapać doświadczenie czy jesteś lekarzem czy elekreykiem czy budowlańcem. Potem się okazuje kto poszedł dalej a
@The_Rainman Poszło i to jak. Pod koniec 2017 roku kupiłem dom na zamkniętym osiedlu z basenem, kortem tenisowym 600 m od morza (znana mała miejscowość turystyczna - Ustronie Morskie).

Za ten dom 70 m (który teraz rozbudowalem o strych i mam 92) zapłaciłem wtedy 378 000 zł z VAT. Teraz deweloper ostatnie domy sprzedał za 989 000 (bez strychu). Ludzie po Covid się zabijali o te domy.

A strych udało mi się