Wpis z mikrobloga

#divinityoriginalsin2 #divinity #divinity2

Czy walka z Mordusem to na prawdę tak trudna walka czy mam zbyt słaby zespół?

Wszyscy lvl11, przyznam że dopiero od 10lvl mam ich „w miarę” skomponowanych:

Mój main: Pyro/Geo/Necro
Louse: Aero Hydro
Ifan: łucznik jakich mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czerwony książę: warfare

Gdzie nie pójdę to zbieram #!$%@?. Nikt u mnie nie ma więcej niż 300hp, a Lohse i Ifan to mają ledwo po 200hp i jakieś 100 defa.

Kasy na sprzęt nie mam, niczego świetnego do tej pory nie zdobyłem.

Nie mam za bardzo gdzie iść a każda walka to dla mnie utrapienie, nawet jak ustawię czarodzieji/łucznika na wyższym poziomie to przy moich statystykach defa i hp zostaje szybciutko zmiażdżony.

Jestem w stanie to jakoś jeszcze odkręcić? Czy każda walka to jak pojedynek z bossem i o to w tej grze chodzi?

Gram na poziomie trudności: klasyczny
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gawix: ja kompletnie nie ogarniam walki w tej grze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam lvl 10, czerwony książę dla przykładu ma 580hp, 355 pancerz fizyczny, 201 pancerz magiczny, rzut tarczą zadaje 150 dmg. I co? I nic. Walki z Mordusem nie jestem w stanie przejść. Przy ostatnim podejściu myślałem, że go pokonam,
  • Odpowiedz
@gawix: a próbowałeś trochę się pobawić tutaj? Jakieś triki z teleportowaniem go w inne miejsce? Wywróci się po tym i będziesz miał całą turę by go naprdalać wszystkim co masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zasada, którą pewnie już poznałeś w tej grze, to ZAWSZE próbować walczyć na swoich zasadach a nie tak, jak gra by chciała.
  • Odpowiedz
  • 1
@Majku_ @thority
Ja całą grę do tej pory (czyli do walki z Mordusem) przechodzę na farcie. To gdzieś teleport, to trochę oszukam system i zluruje postać - ale zaczęło mnie to męczyć. Zamiast grać i się cieszyć fajna przygoda, doszedłem do momentu że każda walka powoduje u mnie wzdrygnięcie - a następnie trochę niesmak bo wiem że jestem słabszy i dostanę becki.

Cała ta jaskinia to był dla mnie koszmar, przypadkowo udało mi się zebrac drużynę korzystając z tych piramid, a walka z robakami to tylko przy korzystnych wiatrach i ustawieniu.

Tak ma wyglądać cała gra? Nie jestem prosem ale nie uznałbym że jestem ameba umysłową i
  • Odpowiedz
@gawix: bez przesady, Mordus to jedna z trudniejszych walk i parę takich będzie w grze, DOS to nie Call of Duty.

Myślę jednak, że 90% potyczek można wygrać grając "normalnie".
  • Odpowiedz
Nie jestem prosem ale nie uznałbym że jestem ameba umysłową i turbo noobem.


@gawix: Mam o sobie dokładnie takie samo zdanie. Żaden ze mnie wymiatacz, ale ułomem również nie jestem, a momentami tak się w tej grze czuję ( )

W jaskini też skorzystałem z tych piramid, ale dopiero przy ostatniej postaci, gdy ze trzy razy bezskutecznie próbowałem ją wydostać z otoczenia. Wtedy przypomniałem sobie po prostu, że mam jakieś piramidy, które niby pozwalają się
  • Odpowiedz
  • 0
@Majku_ to na jakim poziomie trudności teraz grasz? Na tym niższym nadal masz problemy?

U mnie Baldur również w kolejce, aktualnie kompletuje sprzęt bo w BG3 już będę grał na PC, teraz Divinity mecze na PlayStation ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gawix: cały czas na najłatwiejszym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I ogólnie jest spoko, gra płynie gładko, ale bywają momenty (jak Mordus, którego zostawiłem na później, albo ta jego jaskinia), gdzie i tak trzeba się namęczyć

Jak pisałem wcześniej, chcę wyluzować przy grze i chłonąć jej świat, a w Divinity nawet na najłatwiejszym poziomie nie jest to takie oczywiste :D
Natomiast jak chcę się pomęczyć, to odpalam
  • Odpowiedz
  • 2
@Majku_ @thority @upodlator
Pokonałem tego krasnala, kosztowało mnie to 3 zwoje wskrzeszenia bo przy cutscence spalili się na ogniu( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miejmy nadzieję że teraz ruszę z kopyta, chociaż drop zerowy z niego, a myślałem że będę miał jakieś mieczywko albo że będę mógł walić z różdżki
  • Odpowiedz
@gawix: no dobrze, to chyba i ja się wybiorę na krasnala. W międzyczasie pokręciłem się trochę po kamiennym ogrodzie, znalazłem kilka fajnych itemków, może dadzą przewagę.
Ale rozczarowałeś mnie, że nic z niego nie wypada []

Miałem nadzieję, że znajdę przy nim chociażby oko, które potrzebne jest do otwarcia przejścia w jego piwnicy, bo nie mam pomysłu, gdzie mogłoby być. I to jest cały
  • Odpowiedz
  • 1
@Majku_ idź go zniszcz, nie rozczarujesz się. To że nie ma z niego dropu, nie wyklucza znalezienia oka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę tajemniczości muszę dać, nie będę spoilerował.

Ja krasnala wziąłem i zburstowałem na pierwszej kładce jak wchodzisz na lokacje. Teleport do samego rogu żeby mieć przewagę wysokości chociażby dla jednej kolejki
  • Odpowiedz
@gawix: ok, dzięki za rady!

To że nie ma z niego dropu, nie wyklucza znalezienia oka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nic więcej nie musisz mówić ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Ale odwdzięczę się za porady - bez spoilerów warto spędzić w Kamiennych Ogrodach trochę czasu i zaglądać pod każdy, nomen omen, kamień. I jeszcze jedna rada tego typu, gdy dotrzesz do czterech grobowców
  • Odpowiedz
  • 0
@Majku_ podpowiem bo chyba udało mi się trochę wyjść na prostą - ogarnij przedmioty u handlarzy żeby mieć więcej hp I defa. Nie wiem jakim cudem ale mój mag Aero/hydro ma 550hp czyli tyle co mój tank ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja trochę sprzedałem, kupiłem i jest dużo dużo lepiej.

https://youtu.be/KWifwu1Fe80?si=QxSggGCfrhrh92ys

Ten filmik również warto obejrzeć
  • Odpowiedz
@gawix: no właśnie hp i pancerza miałem sporo u każdej postaci, ale problemem był chyba niski potencjał ofensywny. Zacząłem analizować, dla przykładu okazało się, że mam kilka fajnych ksiąg zaklęć w ekwipunku. Ogólnie grałem chyba za bardzo w stylu yolo :)

Ale dzięki za link!

Co ciekawe, kolejna próba z Mordusem zakończyła się sukcesem w ciągu 3 minut i w zasadzie była śmiesznie prosta. Cisnąłem go wszystkimi postaciami, ignorując jego
  • Odpowiedz
  • 0
@Majku_ no u mnie ruszyło faktycznie z kopyta. Zaopatrzyłem się w księgi, zmieniłem każdą postać no i pohandlowałem trochę zdobywając ekwipunek.

Głowa meduzy - Game changer uwierz mi ( ͡° ͜ʖ ͡°)kupuj i nie dziękuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zmiotlem ich ( ͡ ͜ʖ ͡)


@gawix: to ja Ci takie rady tu podsuwam, z troski i w ogóle, a Ty tak po prostu idziesz i ich rozwalasz? ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

Czym jest ta głowa meduzy i gdzie ją można znaleźć? :D

Aha, no i cofnąłem się na statek, by pozamieniać statystyki - obecnie Loshe ma nadal
  • Odpowiedz
  • 0
@Majku_ to jest czar, chyba z polimorfi. W tym filmiku który wrzuciłem jest o tym parę słów - jest to faktycznie OP.

Co do ilości hp na Lohse to jestem w szoku, u mnie 12lvl i ma ledwo 500hp. Skąd aż tyle?
  • Odpowiedz
@gawix: ogólnie na statku przy lustrze zresetowałem punkty i rozdałem jej tylko do siły oraz inteligencji, ale jak znajdę chwilę i usiądę do konsoli, to opiszę Ci dokładnie co i jak, razem z itemami.

Polimorfii w ogóle nie stosowałem, ale skoro ten skill jest taki OP, to może go nie będę ruszał, bo na najłatwiejszym poziomie będzie mi za łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z jednej
  • Odpowiedz