Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko219
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7927177/ile-podatku-cit-placa-w-polsce-firmy-kurierskie

319

Brzoska punktuje DHL. Pan Niemiec nie musi w podatki

Brzoska punktuje DHL. Pan Niemiec nie musi w podatki

Spór o podatki w branży kurierskiej znów nabrał tempa. Prezes InPostu Rafał Brzoska publicznie porównał obciążenia podatkowe.

kapelan88
kapelan88
kapelan88
z
businessinsider.com.pl
dodany: 17.04.2026, 22:42:02
  • #
    inpost
  • #
    gospodarka
  • #
    dhl
  • #
    kurier
  • #
    kurierzy
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (91)

najlepsze

aaaa-auto
aaaa-auto
aaaa-auto
18.04.2026, 07:03:22 via Wykop
  • 43
Gdyby grał fair to nie byłoby tyłu kolumbijczyków na magazynach, a tak to tylko PR w kwestii podatków
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Notes
Notes
18.04.2026, 20:05:42 via iOS
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Notes
Notes
19.04.2026, 07:50:24 via iOS
  • 2
@qusqui21:
Bernard Ebers, Thomas middelhof, Elisabeth Holmes, Piotr osiecki. Ryszard Krause, Uli höness… wymieniać można bardzo dużo!
Te dwa ostanie były nawet bardzo medialne.
Problem z takimi wyrokami jest taki, że w przypadku mniejszych firm nie są one tak medialne ale radzi często skazuje się prezesów i członków zarządu za błędy w prowadzeniu spółek albo oszustwa.
Po tym co po raz kolejny napisałeś widać że jedyna wiedza jaką czerpiesz w
  • Odpowiedz
JasnyBanan
JasnyBanan
18.04.2026, 08:45:00 via Wykop
  • 40
Japa tam łysy sprzedawczyku. Inpost nie jest polską firmą. Należy do amerykańskiego fedexu. Łysy się sprzedał i gra "wielkiego" prezesa, jak kulczyk co tp żabojadom sprzedał XDDD
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
18.04.2026, 10:31:38 via Wykop
  • 62
@JasnyBanan: nieważne czyja firma. Ważne gdzie płaci podatki i gdzie tworzy miejsca pracy
  • Odpowiedz
Tokko
Tokko
Tokko
18.04.2026, 16:57:02 via Wykop
  • 17
Ważne gdzie płaci podatki i gdzie tworzy miejsca pracy


@Chris_Karczynski: Jakie to k---a proste, zapłać kilka procent podatków, które powinieneś, i już jesteś zbawcą narodu, bo możesz udawać, że wcale nie jesteś tym samym kołchozem co inni xDDD
  • Odpowiedz
NocnyAtakPterodaktyla
NocnyAtakPterodaktyla
17.04.2026, 23:19:34 via Wykop
  • 23
A inpost nie musi w UoP, więc mamy remis
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

osetnik
osetnik
18.04.2026, 02:38:10 via Wykop
  • 18
@NocnyAtakPterodaktyla: nie mamy.
Jedni i drudzy powinni przestrzegać prawa.
  • Odpowiedz
Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
18.04.2026, 10:31:06 via Wykop
  • 18
Teraz za PO, pod kuratelą Niemiec, Niemcy nie płacą.


@osetnik: przecież za PiSu Niemcy też nie płacili
  • Odpowiedz
Zjadacz_Mysli
Zjadacz_Mysli
18.04.2026, 17:00:17 via Android
  • 16
Brzoska za to nie słyszał o UOP dla swoich pracowników.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K_R_S
K_R_S
18.04.2026, 18:00:36 via Android
  • 2
@Zjadacz_Mysli: bo poza Inpostem to UOP jest standardem rynku kurierskiego, prawda? Prawda??
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
18.04.2026, 14:08:31 via Android
  • 8
Przecież jesteśmy państwem neokolonialnym bez żadnej podmiotowości. Nami rządzą obce państwa ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

C12H16N2
C12H16N2
18.04.2026, 17:10:53 via Wykop
  • 7
Inpost to ten sam syf co dhl, kary finansowe, wykorzystywanie kurierów na b2b, zatrudnianie imigrantów przez agencje pracy.
Chędoż sie, panie Brzoska, nie jestes pan lepszy.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

j.....a
konto usunięte 18.04.2026, 17:20:59 via Wykop
  • 5
@C12H16N2: A chciałbyś zapłacić uczciwą cenę za dostarczenie paczki, czy szukałbyś gdzie taniej? Problem jest z klientami, klient chce tanio i dobrze, jedyne wyjście z tej sytuacji to albo automatyzacja np. dostawa dronami na balkon albo praca niewolnicza (typu Amazon - ostatnio było że tuszowano śmierć jakiegoś gościa na magazynie).
  • Odpowiedz
j.....a
konto usunięte 18.04.2026, 17:31:38 via Wykop
  • 5
@qusqui21: Jak ma prawa pracy przestrzegać skoro nawet w ministerstwach zatrudniają na B2B... (https://www.fakt.pl/polityka/urzedy-tez-zatrudniaja-na-smieciowkach/s6m326b oraz https://www.podatki.biz/artykuly/ministerstwa-zatrudniaja-na-smieciowkach-i-lamia-prawo-pracy_16_21837.htm)

Biznes to nie zabawa, musi być konkurencyjny.
  • Odpowiedz
Ociec2
Ociec2
Ociec2
18.04.2026, 08:22:13 via Android
  • 7
Pan Niemiec zapewne płaci podatki tylko że u siebie. To się nazywa unijna zasada unikania podwójnego opodatkowania oraz zasada według której międzynarodowe firmy płacą główne podatki w kraju rejestracji.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JasnyBanan
JasnyBanan
18.04.2026, 08:45:56 via Wykop
  • 8
@Ociec2: A po co niemiec ma w swojej koloni polen cokolwiek płacić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ociec2
Ociec2
Ociec2
18.04.2026, 10:56:39 via Wykop
  • 2
@JasnyBanan: Gdy firma z siedzibą w Polsce otworzy filię w ...nie wiem... Czechach to CIT będzie płacić w polsce, a nie w Czechach.
  • Odpowiedz
j.....a
konto usunięte 18.04.2026, 17:18:51 via Wykop
  • 5
Prosty przekaz, korzystasz z InPost - Polska zyskuje, korzystasz z zagraniczengo dostawcy Niemiec i Francuz zyskują...
Dlatego ja wszystko ostatnio ślę InPost'em - bardzo dobra jakość usług, nadal nieporównywalnie lepsze z każdą inną firmą, choć już widać że następuje erozja wartości bo mi już reklamy pokazują w mobilnej apce....
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

spyypl
spyypl
spyypl
18.04.2026, 18:10:05 via Wykop
  • -2
@jak_ta_lala: do czasu az zgubisz paczke wtedy inpost ci podziekuje. spokojnie :)
  • Odpowiedz
trzynastka
trzynastka
18.04.2026, 19:01:28 via Wykop
  • 0
Prosty przekaz, korzystasz z InPost - Polska zyskuje, korzystasz z zagraniczengo dostawcy Niemiec i Francuz zyskują...

Dlatego ja wszystko ostatnio ślę InPost'em - bardzo dobra jakość usług, nadal nieporównywalnie lepsze z każdą inną firmą, choć już widać że następuje erozja wartości bo mi już reklamy pokazują w mobilnej apce....


@jak_ta_lala: U mnie (miasto 500k+) główną zaletą InPostu jest to, że jest na czas tzn. w dni robocze dwa razy dziennie
  • Odpowiedz

bubub
bubub
18.04.2026, 17:21:15 via Wykop
  • 4
Jak tam te dziesiątki punktów, które brzoska miał usprawnić? Czy już tuskowi się odwidziało? Tyle było gadki o tym z rok temu i cisza?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WaveCreator
WaveCreator
18.04.2026, 17:24:23 via Wykop
  • 0
@bubub: Zostaną wprowadzone zaraz po tym jak DOGE Muska poprawi życie milionów Amerykanów, jak obiecał xD
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
18.04.2026, 16:52:23 via Wykop
  • 4
Ta jego żoneczka ciemnoskóra Omenka z polsatowskiej różowej landrynki co ją kiedyś prowadziła po 23 ma na niego ewidentnie zły wpływ. gość niby złote dziecko polskiego biznesu a bawi się w geopolityczne oranie Niemców. Zarobił tyle że dostaje syndromu mesjasza, teraz miliony na koncie nie wystaczą, musisz mieć rację w każdej dziedzinie od logistyki po moralność, zobaczycie ze tak samo jak jakubiak typ jeszcze do polityki wejdzie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

peoplearestrange
peoplearestrange
18.04.2026, 17:01:47 via Wykop
  • 0
@KingaM: ty lepiej uwazaj bo oni lubią nasyłać kance na ludzi piszących takie komentarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
trebeter
trebeter
18.04.2026, 17:17:02 via Wykop
  • 1
zobaczycie ze tak samo jak jakubiak typ jeszcze do polityki wejdzie


@KingaM: i co w tym złego?
wolę żeby wszedł taki ktoś niż ktoś kto prowadził warzywniak
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3162
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3065
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3022
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2608
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2331
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #paczkomaty
  • #kurier
  • #allegro
  • #pytanie
  • #pocztapolska
  • #zalesie
  • #kiciochpyta
  • #dpd
  • #gielda
  • #paczkomat
  • #heheszki
  • #dhl
  • #polska
  • #poczta
  • #afera

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking