Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

970

"Wożone powietrze" i milionowe koszty

"Wożone powietrze" i milionowe koszty

W tle zbiórek opakowań widać rosnące koszty transportu i problemy logistyczne, związane m.in. z przewożeniem niezgniecionych butelek i puszek. Kulisy działania systemu pokazują, gdzie dziś powstają największe napięcia i jakie inwestycje będą konieczne w kolejnych miesiącach.

PortalSpozywczy
PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 18.04.2026, 12:31:04
  • #
    kaucja
  • #
    logistyka
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Głosowanie za tym cyrkiem, PO i PiS razem ramię w ramię
ZaskroniecPapierzasty
z wykop.pl
  • 131
System kaucyjny kosztuje 4 mld zł rocznie
ZaskroniecPapierzasty
z wykop.pl
  • 70

Komentarze (239)

najlepsze

FrozenShade
FrozenShade
18.04.2026, 13:07:25 via Wykop
  • 362
Zaraz zaraz... gdzies kiedyś było napisane, ze te butelki są mielone już w samych butelkomatach, a teraz tu piszą o wożeniu pustych niezgniecionych butelek do czego k---a? Do centrum zliczeniowego? To ile razy oni to muszą liczyć? I co by było, gdyby np brakło jednej butelki? Moze jeszcze niech eskortę policji albo prywatnej firmy ochroniarskiej ogarną na takie transporty...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FrozenShade
FrozenShade
18.04.2026, 16:18:15 via Wykop
  • 181
@sideways14: No, bo jeszcze się okaże, że skorumpowany pracownik biedry policzył za dużo. Tylko czekać aż powstaną mafie butelkowe. Oraz sejmowa komisja do walki z nadużyciami butelkowymi... Ja nie wierzę, że to się dzieje....
  • Odpowiedz
s.....4
s.....4
konto usunięte 18.04.2026, 16:51:08 via Wykop
  • 128
@FrozenShade: Największym absurdem jest to, że cały ten proces przeciwdziała celowi, do którego ostatecznie dążymy - czyli ochrony środowiska. Jak się weźmie pod uwagę ilość spalonego paliwa przez auta dostawcze, które wożą to "powietrze" (nie zgniecione butelki) to jest moim zdaniem większa szkoda dla środowiska niż te butelki. Operator kaucyjny nie może odmówić podpisania umowy ze sklepem, który musi te butelki odbierać od ludzi, nawet jak np. nie ma w
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
18.04.2026, 16:19:38 via Wykop
  • 273
Jeśli automat nie zgniata butelki na miejscu (bo np. musi odczytać nienaruszony kod EAN), to transportujemy 90% powietrza i 10% surowca. Koszt paliwa, amortyzacji aut i czasu kierowców sprawia że ślad węglowy tego "recyklingu" jest prawdopodobnie większy, niż gdybyśmy te butelki po prostu w----------i do kosza albo rzeki.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wujcio_dobra_rada
wujcio_dobra_rada
18.04.2026, 18:51:50 via Wykop
  • 172
@KingaM: bo tu nie chodzi o ekologię tylko o kasę
  • Odpowiedz
titu
titu
18.04.2026, 19:11:11 via Wykop
  • 58
transportujemy 90% powietrza i 10% surowca


@KingaM: Przy objętości około 1500 cm³ oznacza to mniej więcej:
Powietrze: 98–99%
Plastik: 1–2%

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Spencer12
Spencer12
Spencer12
18.04.2026, 15:21:47 via Wykop
  • 210
Spencer12

źródło: images (44)

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZaskroniecPapierzasty
ZaskroniecPapierzasty
18.04.2026, 17:34:56 via Wykop
  • 108
@Spencer12:
ZaskroniecPapierzasty - @Spencer12:

źródło: file_00000000ff7072468cf17689a464b2b0

Pobierz
  • Odpowiedz
Krupier
Krupier
18.04.2026, 17:46:38 via Wykop
  • 167
@Spencer12:
Krupier - @Spencer12:

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
ZaskroniecPapierzasty
ZaskroniecPapierzasty
18.04.2026, 17:36:58 via Wykop
  • 181
Warto przypominać kto zgotował nam ten cyrk.
ZaskroniecPapierzasty - Warto przypominać kto zgotował nam ten cyrk.

źródło: 61746f545d0798ee69d104697a4eee2f2ac99a585470695766a4be9cf069d337

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IlikeTrains
IlikeTrains
18.04.2026, 20:40:56 via Wykop
  • 80
@ZaskroniecPapierzasty: Zawsze te onuce z konfederussia muszą głosować przeciwko genialnym pomysłom polskich elit...
  • Odpowiedz
Koronanona
Koronanona
19.04.2026, 06:22:24 via Wykop
  • 36
@ZaskroniecPapierzasty: pis = ko = to samo szambo mentalne, absolutnie nie ma różnicy i w działaniu tych dwóch partii jak i w mentalu ich elektoratów
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345
18.04.2026, 18:51:55 via Wykop
  • 166
Milionowe koszty?
Oj, ale chyba nie dla operatorów tego systemu, bo oni raczej tuczą się jak świniaczki.

Tak wiem, że głosowały za tym wszystkie partie poza Konfederacją, ale to ta pani była odpowiedzialna za wprowadzenie tego systemu.
Zrobiła g---o, które nie działa, i się jeszcze tym chwali w mediach społecznościowych.
elo345 - Milionowe koszty?
Oj, ale chyba nie dla operatorów tego systemu, bo oni racz...

źródło: Paulina-Hennig-Kloska-Facebook

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wooster
wooster
18.04.2026, 22:07:10 via Android
  • 33
@elo345: wyobraź sobie, że masz te poczwarę w rodzinie, w domu. I widujesz ją na co dzień, jak kłamie w wywiadach, jak się w swoim kłamliwym sosie tapla. Zero godności i honoru. Jak można żyć w takim kłamstwie z kimś takim?
  • Odpowiedz
kbnn
kbnn
19.04.2026, 02:43:42 via Wykop
  • 21
@elo345: to jest prawdopodobnie najgłupsza baba w historii polskiego parlamentaryzmu
  • Odpowiedz
rychu-nalepa
rychu-nalepa
18.04.2026, 18:58:02 via Wykop
  • 82
Przepalone miliardy które można było zainwestować w spalarnie i segregownie śmierci.
rychu-nalepa - Przepalone miliardy które można było zainwestować w spalarnie i segreg...

źródło: a8dd98f02a00c750d74a4db49b7021f91d1ee8868c38a045dd7e0a770f98c117

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Suseuropejski
Suseuropejski
18.04.2026, 19:20:06 via Wykop
  • 12
@rychu-nalepa: segregatory do butelek ma każdy zakład przetwórstwa śmieci.
  • Odpowiedz
Michal_Szczecin
Michal_Szczecin
19.04.2026, 00:39:28 via Wykop
  • 9
@XdekHckr: widac ze nie masz pojęcia jak dziala nowoczesna spalarnia
  • Odpowiedz
WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli
WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli
18.04.2026, 18:08:48 via Wykop
  • 81
Bezsensowne wożenie powietrza, by odzyskać kasę, którą sklep ci zabrał, doliczając sobie zdupy "podatek". A to wszystko w czasie kryzysu paliwowego, gdzie rząd dopłaca do tegoż bezsensownie zużywanego paliwa, robiąc to albo z naszych podatków, albo/i zadłużając dalej nas wszystkich. Zaraz 60% pęknie i zaczną się cięcia wszystkiego.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
18.04.2026, 19:22:10 via Wykop
  • 29
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: jakie cięcia xD VAT 25% tymczasowo na rok lub do następnego resetu. Do tego kilka nowych danin, nieoznakowane fotoradary, jest jeszcze sporo możliwości w rękach najbardziej demokratycznej partii na świecie
  • Odpowiedz
Rad-X
Rad-X
19.04.2026, 10:48:33 via Wykop
  • -3
nieoznakowane fotoradary


@Wyemancypowanykalafiorek: ej, proszę nie mieszać wątków.
Zapieprzanie powinno być karane nawet z drona, nie potrzebujemy majtczaków na drogach
  • Odpowiedz
5001254c-90d4-47b4-9e5a-d50e903ecc2
5001254c-90d4-47b4-9e5a-d50e903ecc2
5001254c-90d4-47b4-9e5a-d50e903ecc2
18.04.2026, 19:55:05 via Wykop
  • 49
Mnie tak w------i że przestałem kupować napoje w butelkach z kaucją, więc system poniekąd działa.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

balbezaur
balbezaur
18.04.2026, 21:25:49 via Wykop
  • 20
@5001254c-90d4-47b4-9e5a-d50e903ecc2: ja też! Wyzbyłem się targania wody. Składowania. Pogoni za promocją na wodę. I upokorzenia ze zwracania tego i wożenia do sklepu 10km. Jak tresowane małpy
  • Odpowiedz
zassijt0
zassijt0
18.04.2026, 17:35:36 via Android
  • 49
Już dawno o tym pisałem że ten caly system to generator śladu weglowego bo nie dość że trzeba to zebrane zabrać to jeszcze tlkaxdy indywidualne to musi przynieść (przywieźć)
Jesli i jedni i drudzy wożą powietrze to jest to uber combos. Caly ten system jestn do zaorania.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puto
puto
18.04.2026, 22:04:46 via Wykop
  • 9
@zassijt0: najpierw zwiększasz ślad węglowy produktów poprzez regulacje a potem podatkujesz ślad węglowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
  • Odpowiedz
text
text
18.04.2026, 18:58:36 via Wykop
  • 47
Jeszcze raz na spokojnie pytanie do ekozjebów, jakie to miało dać korzyści?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blaskun
Blaskun
19.04.2026, 02:53:51 via Wykop
  • 19
@text: Korzyści są dla tych co dali w łapę żeby to przeszło xD
  • Odpowiedz
bubub
bubub
19.04.2026, 04:36:03 via Wykop
  • 6
Jeszcze raz na spokojnie pytanie do ekozjebów, jakie to miało dać korzyści?


@text: PLANETA PŁONIE! A ty takie pytania zadajesz?!
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3048
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2434
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2024
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1789
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1793
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #systemkaucyjny
  • #butelki
  • #polska
  • #ekologia
  • #lidl
  • #pieniadze
  • #biedronka
  • #pijzwykopem
  • #smieci
  • #heheszki
  • #plastik
  • #zakupy
  • #butelkizwrotne
  • #pytanie
  • #gospodarka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking