Wpis z mikrobloga

Cześć, chcę nauczyć się języka JavaScript, moja wiedza aktualnie ogranicza się do zrobienia funkcji dodawania, mnożenia i dzielenia więc jestem totalnym laikiem, nigdy nie bawiłem się w programowanie. Czy polecacie jakieś darmowe kursy w których dobrze są wytłumaczone podstawy JS? I czy w ogóle warto pchać się w takie darmowe kursy czy jest to nonsens i nie zabierać się za to bez profesjonalnych szkoleń?

#javascript #programowanie #css #naukaprogramowania #dlaprogramistow #html
  • 7
@michal7840: kodzić, pisać, obserwować. Najważniejsza jest systematyczność. Możesz pójść na głęboką wodę i od razu uczyć się framework-a (polecam Anguar-a, będzie trudniej), tylko warunek taki, że jak czegoś nie bedziesz wiedział to szukasz u hindusa na YT.

Zaraz ktoś mi napisze że nie ma sensu uczyć sie framework-a jak nie znasz podstaw JS-a, to odpowiadam:
- ja tak zrobiłem
- miałem braki w wiedzy, jednak wtedy miało dla mnie sens bawić
@michal7840:
- połowa ludzi w wieku 16-30 lat rzuciło się na IT. informatyka to najpopularniejszy kierunek studiów w Polsce + jest tysiące szkół programowania. to jest poje bane co tu się odwala. po 1000-2000 CV na 1 miejsce. już łatwiej na harvard się dostać niż dostać prace jako junior na polskim rynku IT.
- mamy obecnie największy kryzys w IT od lat, który potrwa jeszcze z rok lub dwa. wiele firm