Wpis z mikrobloga

Mam juz dosc. Buduje dom. Chce samemu zrobic elektryke, hydraulike w domu, w sumie wiekszosc co wiem, ze sobie poradze. Ewentualnie bede posilkowac sie youtubem. Wlasnie poklocilem sie z narzeczona, bo stwierdzilem ze sam zrobie meble do kuchnii, a ona na mnie wyleciala z krzykiem, ze mam sie nie dotykac jej kuchnii, ze to chce robic sam, to chce robic sam, jeszcze meble do kuchnii, a przeciez nie jestem stolarzem xD bo ona chce takie systemy w kuchnii miec, a ja nie mam o tym pojecia i nawet nie mam narzedzi stolarskich xD ( mam calego vana narzedzi bo jestem elektrykiem, a moj stary ktory nie zyje byl stolarzem i nie jedna szafke z nim skrecilem). Powiedzcie mi, czy ja sie za bardzo unosze ambicja czy z nia jest cos nie tak? Dodam, ze jeszcze cala budowa jest finansowana z mojej pracy, bo ona siedzi z dzieckiem na codzien. Taki mamy uklad. Mirki, wiem, ze to nie miejsce na sady i terapie dla par, ale co o tym sadzicie? To jedyne miejsce gdzie sie moge wygadac... mial byc pelen szczescia dom, a z dnia na dzien jest coraz gorzej... ( ͡° ʖ̯ ͡°) patrzac na to co niektore rowiesniczki maja ze swoimi facetami, to bylbym noszony na rekach, za to ze chce tyle w domu zrobic i sie staram, a tu takie cos #rozowepaski #zwiazki
  • 30
  • Odpowiedz
  • 0
@PanHeniek45 ale czemu mam placic stolarzowi za skrecenie paru szafek skoro sam bym to ogarnal? Zamawiam plyty na wymiar, skrecam, blat, szuflady wsio, gotowe. A tu takie teksty od niej? Nie wiem, moze ze mna cos nie tak
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi, czy ja sie za bardzo unosze ambicja czy z nia jest cos nie tak?


@gekluc: a to źle że chce mieć chociaż jedno pomieszczenie z jej pomysłem? Pomyśl sobie, że typiara ci cały dom urządza, a chcesz mieć swój kącik i ma z tym problem xD
  • Odpowiedz
  • 0
@niochland ale problem w tym, ze ja jej nie bronie miec tego co ona chce, moze wyszukiwac pomysly z pinteresta, ikea cokolwiek. Ja chce to tylko wykonac, bo budujemy dom za cash i liczy sie tak naprawde teraz kazda zlotowka, dlatego nie chce komus placic za robocizne skoro wiem, ze to sam wykonam :/ ehh czytam Wasze komentarze i dochodze do wniosku, ze moze ja jestem faktycznie jakis dziwny ( ͡°
  • Odpowiedz
  • 1
@gekluc Kolego chyba jedziemy na tym samym wózku. Z tym, że ja nie podejmuje się samemu zrobić mebli kuchennych. Boje się, że istnieje zbyt wiele rzeczy, których musiałbym się nauczyć. Ale garderoba i spiżarnia to coś co chce zaprojektować w CADzie, zamówić na gotowo docięte, oklejone, powiercone płyty i samemu uzbroić w systemy szuflad, koszy i óświetlenia. Za moja żona nie chce, żebym kładł płytki w łazienkach. Wytłumaczyła mi, że specjalistą zrobi
  • Odpowiedz
@gekluc: na razie budujesz i wykańczasz wasz dom, ale miej z tyłu głowy że jeden szybki ruch w papierkach i to będzie jej dom. A skoro jej, to kuchnia ma być taka jak sobie pańcia zażyczyła. Jasne? ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmita @Reanef
Niech frajer placi i nie dyskutuje bo to jej kuchnia, a nie moja. Ja mam na to tylko zapracowac... ehh. Chcesz dobrze zle, nie starasz sie zle... ale ta akcja dzis mnie juz przerosla. Jeden, drugi bije babe i ta go jeszcze broni, a Ty sie starasz, robisz jak najwiecej to Ci jeszcze zrobi awanture, ze ile ja kuchnii w zyciu skrecilem, ze to chce zrobic

@Lesheq Mireczu powiem Ci
  • Odpowiedz
  • 1
@razdwatrzy55 wytlumacz to babie. Ja z ojcem meble skrecalem jak mialem 12-18 lat, na montaze jezdzilem, a ona mi z tekstem wyjezdza, ze co ja wiem na temat robienia kuchnii. To ja sie pytam co ona wie na ten temat, czy przykrecila chociaz srubke. I #!$%@?, zwarcie na zwojach, odpowiedziala ze wie bo jej stary tez jest stolarzem i wyszla. Tu juz nie chodzi o fachowca ale o to zwykle #!$%@? babskie.
  • Odpowiedz
@gekluc: trzymam kciuki żebyś jakoś to poustawiał, z kuchnią czy bez. Jesteś na kolizyjnym kursie i będzie potrzebne wiele manewrów żeby nie przywalić w bandę.
  • Odpowiedz
  • 0
@gekluc Masz rację, że inne roboty wykonują zwykli ludzie i czasami trzeba po nich poprawiać. Na nawet po "fabryce" zdarza się poprawiać. Nie raz mnie życie i ograniczona kasa zmusiła do grubej budowlanki przy starym domu. Ale jakoś czuje respekt do płytek formatu 60x60.
  • Odpowiedz