Wpis z mikrobloga

tylko np. ktoś w biurze źle zaplanował trasę


@1788: wtedy odpowiedzialność kierowcy jest chyba znikoma, który jedzie za pilotem



Jak zatrudniony kierowca zabije kogoś na drodze to idzie do paki prezes spółki która go zatrudnia?


@wezsepigulke: odpowiadając krótko: nie :)
Nie rozumiem tylko co ten przykład ma wspólnego z tym, co pisał wcześniej i prawie pracy. Skąd tu w ogóle wytrzasnąłeś tego prezesa?
e, tylko jedna belka spadla. wiadukt w budowie to moze jeszcze sie okaze, ze ona tam tymczasowo lezala troche nizej niz docelowy poziom po montazu.


@skethoo: Jeśli tej nie uda im się wyszpachlować, to nową pewnie najszybciej za pół roku dostaną.

Ktoś wie, co to za belka w ogóle? Widzę, że przy podporach beton, a w środku przęsła stal. Nie widziałem takich wcześniej.
dlaczego firma ma odpowiadać za zdazrenie drogowe kierowcy i obciążać go do 3 pensji?

Bo kodeks pracy. I na obecnym etapie nie wiadomo czy faktycznie jakaś firma jest za to odpowiedzialna i która właściwie firma.

Odpowiada za zdarzenie drogowe w pełni kierowca i jego pensja nie ma żadnego znaczenia


@wezsepigulke: trollujesz? Ile masz lat? Rozróżniasz prawo karne, prawo cywilne, prawo pracy itp?
Jak urzędnik nie ogarnął, zatwierdził złą trasę albo firma
Gdzieś w tv pani policjantka mówiła że cały przejazd był dobrze zaplanowany i przeprowadzony zgodnie z przepisami tylko kierowca przed przejazdem pod wiaduktem zapomniał obniżyć naczepę. Cokolwiek to znaczy.
@NieBendePrasowac Nie rozumiesz co ja piszę? Jeśli wyjdzie że to kierowcy wina to jego odpowiedzialność nie zakończy się na trzech pensjach. Do trzech pensji to on może co najwyżej odpowiadać za uszkodzenia powierzonego pojazdu.

Jakby Ci przejechał po kręgosłupie i byłbyś sparaliżowany to zapłaciłby ci 3 pensje i elo? xD Nie rozróżniacie odpowiedzialności cywilnej/karnej od odpowiedzialności za mienie powierzone przez pracodawcę, to ile wy macie lat?

@zadrawoku jw.
@midcoastt: obok mnie, średnio co 2-3 lata, jakiś debil zahaczał o kładkę, aż do 2021, kiedy kładka od tego #!$%@?, została uznana za niebiezpieczną, teraz kończą robić nową, ale na tej samej wysokości, w dodatku wygląda mniej solidnie niż stara, więc pewnie za rok/dwa znowu ktoś #!$%@? i kładka do wymiany xD
@Iskaryota znalazł się branzowiec. Dla przeciętnego człowieka to śmigło :) ja tylko dlatego wiem, że to łopata, bo pracowałem w spedycji i ogarnialiśmy przeladunki tego dziadostwa na statki.
Jeśli wyjdzie że to kierowcy wina


@wezsepigulke: nie raczyłeś nas poinformować, że przyjąłeś takie założenie, więc zwyczajnie nikt o tym nie wiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie zakończy się na trzech pensjach.


@wezsepigulke: czemu po prostu nie poczytasz innych komentarzy albo jakiegoś artykułu w necie? ZAKOŃCZY SIĘ NA 3 PENSJACH, o ile:
-jest zatrudniony na umowę o pracę
-sąd nie stwierdzi, że kierowca działał celowo (być