Wpis z mikrobloga

@Wykopaliskasz: ale to normalny sposób montażu i następnie budowy. Belki kładniesz i dopiero później betonujesz przęsło i poprzecznice. Czasami betonujesz łącznie, czasami najpierw poprzecznice, później nadbeton. Belka sama w sobie jest nośna, więc one często są położone i betonowanie płyty zespalającej jest 2-3 miesiące później.
Dobrze rozumiem, że Tobie chodzi o górę belki, że wystaje zbrojenie i nie ma tam betonu?
@plonaca_topola: Chodzi mi o ten fragment zaznaczony poniżej na czerwono. W środku rozpiętości przęseł są stalowe belki nieobetonowane (a przynajmniej tak to wygląda, bo nie wydaje mi się, żeby to był pomalowany beton) - pewnie nieobetonowane, żeby były lżejsze. Natomiast fragmenty przy podporach są betonowe. Cała belka to połączenie częściowo betonowej i częściowo salowej belki.
Pobierz Wykopaliskasz - @plonaca_topola: Chodzi mi o ten fragment zaznaczony poniżej na czerw...
źródło: belka stalowa nieobetonowana
@Wykopaliskasz: pisałam akurat komentarz w tym samym momencie jak Ty odpisałeś. Nawet nie zauważyłam tego, że tam jest element stalowy. To w ogóle może być jakiś HEB czy HEA czy inny kształtownik obetonowany. Możliwe, że belka produkowana specjalnie na zamówienie. Zdjecia są robione z oddali i nie mają super jakości, ale wydaje mi się, że te belki nie są sprężane, więc możliwe, że to obetonowane kształtowniki. Belki mostowe prefabrykowane się spreza,
@wuwuzela1 gość walnął w wiadukt to skazali jego żonę która zmywała wtedy naczynia? Wracaj do podręczników


@wezsepigulke: Skazanie polega takze na koniecznosci wypłaty odszkodowania przez co powstaje dług na wspólnocie małżeńskiej ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak samo szczyt takiego ładunku mógłby mieć urządzonko albo na kabinie TIRa też dalmierz


@Saeglopur: pewnie nawet zwykła bezprzewodowa kamerka samochodowa (taka jak do cofania) ze stałym widokiem. Może mało profesjonalne, ale w razie przypału wszystko widać jak na dłoni.
Człowiek odpowiada w całości na mieniu wyrządzonym podmiotom trzecim w całości, niezależnie czy jest zatrudniony czy nie.


@wezsepigulke: no właśnie uświadamiam Ci, że się mylisz...

Inaczej mówiąc, jakbyś miał dom za 10mln euro, on by tym tirem wjechał w twoj dom i go zburzył do fundamentów, nawet nieumyślnie, to nie jest tak że OC zapłaci 1mln a kierowca rzuci 8000zł bo to trzy pensje i elo


no właśnie dokładnie tak jest,
@NieBendePrasowac Jak mogę podać przepis który nie istnieje? Odpowiedzialność za swoje czyny ponosi kierowca. Ty myślisz prawo pracy z cywilnym.

Inaczej. Jak kierowca spowoduje kolizję/wypadek to mandat dostanie jedynie kierowca, więc jedynie kierowca jest winny temu zdarzeniu, więc podaj ten cudowny przepis który umożliwia obciążenie niewątpliwie niewinnego pracodawcę?

Kierowca odpowiada do trzech pensji u pracodawcy za to że mu zniszczył sprzęt w wypadku, ale za sam wypadek odpowiada cywilnie jak każdy.
Kierowca odpowiada do trzech pensji u pracodawcy za to że mu zniszczył sprzęt w wypadku, ale za sam wypadek odpowiada cywilnie jak każdy.

@wezsepigulke: gdzie w prawie jest podpunkt, że mienie podmiotu trzeciego jest wyłączone z zasady 3 krotności pensji? Daj jakąś podstawę prawną tego co piszesz, ewentualnie jakiś artykuł albo już nie piszmy najlepiej.
@NieBendePrasowac A daj podpunkt że nie jest, co Ty tu bredzisz typie xD Trzykrotnością pensji odpowiadasz wobec pracodawcy a nie wobec swoich błędów w miejscach publicznych na obcym mieniu, zdrowiu czy życiu chłopaku. Umowa o pracę to nie umowa na niekaralność.