Wpis z mikrobloga

  • 0
@Kj5s6f2dk7s54o ty mi lepiej powiedz jak taką grzybnię zaszczepić na ziarnie i stać się niezależnym grzybniowo bo taki balot to każdy głupi potrafi se kupić a ja nie mam szybkowaru żeby dobrze ziarno wysterylizować i poprzednie próby mi pleśniały
  • Odpowiedz
ty mi lepiej powiedz jak taką grzybnię zaszczepić na ziarnie i stać się niezależnym grzybniowo


@DigitalPasztet: jak pleśnieje to pewnie za dużo wody lub za wysoka temperatura, boczniak najlepiej rośnie w 10-15 stopniach. Szybkowar niepotrzebny, możesz rozpalić piekarnik do 200 stopni i ziarno z niewielka ilością wody potrzymać kwadrans, albo pogotować na parze. Ale samowystarczalność to dla freaków, ja lubię i jadam boczniaki i nigdy nie potrzebna mi była własna
  • Odpowiedz
  • 0
@Kj5s6f2dk7s54o no na parze próbowałem i suche całkiem ziarno już było i do worków od razu zgrzewanych próżniowo i filterek naklejałem i wszystko próbowałem jak najbardziej sterylnie po obejrzeniu wszystkich poradników na YT a i tak spleśniało mimo że nie było za dużo wody.. mogłem mieć wtedy #!$%@?ą grzybnię jedynie.. tera spróbuję jeszcze raz
  • Odpowiedz