Wpis z mikrobloga

@To_ja_moze_pozamiatam: Jakie to ma znacznie? Porownales wlasnie odbieranie ludziom mozliwosci transportu do tego aby sobie mogl ktos wina napic. I to akurat tego robionego w tym miejscu, bo przeciez gdzie indziej gdzie nie trzeba takich ognisk palic to nie da sie uprawiac winogron.

Niezbedne do zycia narzedzie vs kompletnie niepotrzebne dzialanie w celu zaspokojenia jakichs wygorowanych preferencji.
Nawet 1mg CO2 wyprodukowany tam to spluniecie w twarz wszytkim ludziom ktorym sie kaze
Ekologia obchodzi tych którzy mogą na niej zarobić.

Może i emitują dużo co2, ale za to pryskają pola pestycydami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ziombello: Nie, obchodzi też osoby świadome i posiadajace rzetelną wiedzę, bo wiedzą jakie będą konsekwencje. Wiedzą też, ze to właśnie ci, którzy na tym nie zarabiaja dostaną najgorszy #!$%@?. No i o ile nie chce mi siętego sprawdzać, to mam przeczucie, że emisje z
  • 0
a ekologia? :)


@vitovia a oponami palą?

@Ziombello jak połączyłeś te ogniska z pestycydami? Widać że nie miałeś sąsiada co segreguje śmieci na te coś pali w dzień i te co się pali w nocy. Chociaż śmieci nie były najgorsze, bo jeszcze palił różnymi odpadami z firmy budowlanej.
Deski nasiąknięte chemia, to było to.
A jak teraz zemsci na ekologię...
@vitovia kiedyś w OSP mieliśmy wezwanie do silnego zadymienia w jednej miejscowości i lasu wokół. Po dotarciu do źródła okazało się, że to plantator pali żeby ogrzać krzaki owoców (wiosenny przymrozek). Gdy nas zobaczył zapytał ile ma zapłacić mandatu, bo na pewno się nie zgodzi na zgaszenie ognisk i utratę zbiorów. Dostał upomnienie i pojechaliśmy do domu.
@Ununoctium mówisz jak taki zaślepiony wariat. Nie ma czegoś takiego jak rozwiązanie bez wad. Co2 produkowane przez takie winiarnie w kryzysowych momentach przy lokalnych przymrozkach jest pewnie małym ułamkiem promila co2 generowanego przez resztę przemysłu. To nie tu leży rozwiązanie problemu klimatu, jak ogarniemy to co trzeba to winiarnie mogą sobie spokojnie robić ogniska. Obudź się, myśl trochę bardziej zdroworozsądkowo zamiast wyłącznie emocjonalnie. Nie jesteś dzieckiem które nie zdaje sobie sprawy że