Wpis z mikrobloga

@Jurgen-Kaczuwka: to jest właśnie polska gospodarka przestrzenna ludzie budują się #!$%@? wie gdzie (nie mam zarzutu tutaj bo gdzie się mają budować?) i potem nie ma drogi nie ma komunikacji publicznej niczego a jak powstanie osiedle to dopiero wtedy buduje się drogi i chodniki a powinno być zupełnie na odwrót najpierw państwo powinno wydzielić jakiś teren w stylu tu powstanie nowe miasto/miasteczko/osiedle wydzielić drogi zaplanować komunikacje publiczną pociąg/tramwaj/autobus zaplanować to
  • Odpowiedz
@powodzenia: umocnienie gruntu pod drogę nie jest wcale takie tanie, jak ma być korytowanie, plus ładny gruz betonowy i jakiś kliniec na wierzch to może być serio duży koszt. Wiem, bo w tym roku #!$%@?łem 15 k na droge wewnętrzną na podobnym zadupiu.
  • Odpowiedz
@Jurgen-Kaczuwka: miałem tak, na wiosnę utwardziliśmy kamieniem, potem na jesień prace ziemne typu kostka, podnoszenie gruntu i teraz na wiosnę trzeba bedzie znowu miejscami utwardzać. Ale po pól roku mieszkania w domu wolę po blocie dojeżdzać niż gnieść się w mieszkaniu. Droge się zrobi, kredyt się splaci ^^
  • Odpowiedz
@bonus już widać, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Po pierwsze to takiego gruzu byś musiał mieć w #!$%@? dużo. Patrzysz jedzie łódka, on to wysypie i może na piaskownicę dla dziecka starczy.
Druga sprawa ktoś to musi na coś załadować, przywieźć i oprócz tego, że wyspać, to jeszcze rozsypać. Kto? Koparka. Ile teraz kosztuje godzina koparki? Sprawdź sobie i policz.
Poza tym gruz musi być odpowiednio mały/duży.
No i kolejna sprawa - po roku jak wysypiesz na błoto tylko gruz, to na takiej drodze będziesz miał błoto z gruzem. Gruz wbije się w ziemię i rozejdzie na boki, powstaną koleiny i dziury.
Da się to zrobić w miarę tanio, tylko trzeba w to włożyć trochę pracy i dla wielu ludzi będzie to nieakceptowalna opcja, jak usłyszą z czego. A z czego? Z opon
  • Odpowiedz
@justNone: mówię tylko że jakby to zależało wyłącznie od chęci to każdy by miał elegancką, wykostkowaną, oświetloną drogę dojazdową z chodnikiem i kilkoma miejscami postojowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zrzutka jakieś 10000 od domu. I co? Kilku sąsiadów się nie zgodziło bo po co im to XD


@coo84: masakra, co za janusze... spodziewałbym się tego w przypadku jakieś wspólnoty w obskurnej kamienicy, a nie ulicy domków za kilkaset tys zł

Być może kilku januszy wpadło niezależnie na pomysł, że jak się nie zgodzą to i tak drogę wybudują, a on (hehe) będzie mieć za darmo.
  • Odpowiedz
@Jurgen-Kaczuwka: No ja #!$%@?, moje marzenie najwększe prawie, to mieć taki śliczny domek parterowy, zajebisty pewnie za miliony CBL, a ten na deszcz narzeka, LOL w UJ :D xD\xd!! Bogolski bogol, pewnie złodziej jakiś, ehhh uczciwi polacy się w tym państwie nie dorabiają takich ładnych rzeczy panie Paździoch.
  • Odpowiedz