Wpis z mikrobloga

Mirasy z pod tagu #xbox #xboxone #xboxonex #xboxseriesx #konsole

Warto teraz kupować używaną konsolę xbox one x ? Czy olać xbox one x i brać wersje series x?

Obecnie mam xbox one s ale planowałem się jej pozbyć i kupić xbox one x w wersji cyberpunk limited edition z tego co wyczytałem jest to najświeższa wersja tej konsoli i ostatnia oczywiście. Później ta konsola zastąpiona została xbox series x. Tylko zastanawiam się czy jest sens brać starszą generacyjnie konsole. Wyczytałem też, że na series x jest kompatybilność wsteczna jeśli chodzi o gry także nawet jeśli jakaś gra nie wyszła na series x tylko na xbox one To i tak będę w stanie zagrać w nią jeśli kupię series x. Jeśli ktoś z Was ma series x to niech to jeszcze potwierdzi czy faktycznie tak jest.
  • 13
  • Odpowiedz
@jamaj może i jest sens brać one x, ale po co przesiadka z one s?

Kup sobie series x jak człowiek xd ewentualnie series s

Tak, oczywiście jest kompatybilność wsteczna, jak (chyba) na każdym xboxie. A nawet jeśli nie, to i tak w ramach game passa w chmurze można grać w stare tytuły. Ale te z one'ki którą masz oczywiście normalnie będą działać

Z ciekawości, ile kosztuje taki one x?
Wyjdą nowe
  • Odpowiedz
  • 0
@Goronco: xbox one x cyberpunk kupisz od 1000 zł wzwyż zależy czy kupujesz z padem, grami itp. Oczywiście konsole są używane i są po gwarancji bo z tego co wiem to te wersje wychodziły w 2020 roku. Także zaraz będzie 4 lata
  • Odpowiedz
@jamaj a xbox series s kupisz nówkę za 999zl z gamepassem na 3 miesiące, to co to za deal?

Cyberpunk podstawka dodatek za mniej niż stówę
  • Odpowiedz
  • 0
@Goronco: Czyli trzeba będzie szukać xbox series x. Jeszcze pytanie czy jest jakaś różnica w modelu series x sprzedawanego zaraz po premierze a sprzedawanego teraz w sklepach? W sensie model konsoli i zmiany wewnątrz niej tak jak to miało miejsce np przy ps4 pro - tam z tego co wiem to były 3 modele ps4 pro każda miała jakieś ulepszenia względem poprzedniego modelu.
  • Odpowiedz
@jamaj nie, nie kojarzę żeby były inne modele. Różnią się jedynie pojemnością, taki standard to zdaje się 512 GB. Mam chyba właśnie taką i w zupełności wystarcza (mówię chyba bo nawet nie zwraca się na to uwagi)

Gwoli ścisłości. Ja mówiłem o series s, że za tysiaka. A ty mówisz o series x - to ta sama generacja, ale series x lepsza wydajność. No i z kolei właśnie te model polecam -
  • Odpowiedz
@Goronco a dopiszę jeszcze o tych modelach. Coś mi się obiło o uszy, że Microsoft puścił informację o tym że chcą wypuścić nowa konsole, coś właśnie jak "wersja pro". No ale czekać na rzeczy zapowiedziane Twitterami to wiesz, możesz się nie doczekać :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Goronco: Dzięki za informacje. Tak wiem, że mówiłeś o series s a ja o series x. Chyba jednak się skuszę na series x niż na one x :)
  • Odpowiedz
Chłopie xD generacja do tylu.
Zostaw series s bo się zdziwisz.

Na Series s forza to gora 3 minuty.
Na hdd 20.
  • Odpowiedz
@jamaj: Najgorszy możliwy pomysł, szczególnie, że w tej samej cenie kupisz lepszego SS. W poprzednią generację warto się pchać tylko jak zbierasz konsole i chcesz już mieć ten zakup do kolekcji z głowy, do grania to masochizm.
  • Odpowiedz