Wpis z mikrobloga

To jest niesamowite jak 8 lat temu wszyscy tutaj najeżdżali na Tuska. A teraz cały wykop zawalony Tuskiem jako bohaterem i cesarzem Europy i jakiekolwiek słowa krytyki w jego stronę są już wyzwiskami, że głosujesz za pisem albo konfederacja. Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało po 8 lat znowu. #sejm #tusk #polityka
  • 132
  • Odpowiedz
Ale nie wiem czemu nie chcą wprowadzić progu dochodowego do 800 plus


@Doxori: ale już po głosowaniu. Suweren wybrał 800plus bez progu i to jest (mam nadzieję tymczasowa) cena za przekonanie do niegłosowania na pis.
Poczekaj, jak minfin wjedzie na pełnej z "nie ma i nie będzie". Cierpliwości.
  • Odpowiedz
@Doxori: przecież próg dochodowy spowodowałby, że to głównie patologia dostawałaby hajsiwo. #!$%@?ę 800 plus ale chciałbym nie wchodzić na drugi próg mając dwójkę dzieci - więc porządna ulga w podatkach byłaby OK
  • Odpowiedz
@Doxori:

"mądrość etapu".
Poza tym pochwały Tuska piszą tu ludzie, którzy w latach 2007-14 przechodzili pokwitanie, gówno z tamtych lat pamiętają. Często fachidioci z IT bez wiedzy historycznej i wyrobienia politycznego. A także zwykłe trolle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Doxori patrząc po poziomie wnioskuję, że średnia wielku na wykopie może być w okolicach 18 lat, czyli 8 lat temu masa obecnych użytkowników miała 10 lat i średnio ich obchodziły pisy, Tuski itp.

Ci co 8 lat temu najeżdżali na Tuska to nie muszą być te same osoby co teraz traktują go jak bohatera.
  • Odpowiedz
@Doxori: Bo 5k netto to jest ochłap po fali inflacji. Ja chcę 800+ a nie jestem żadną patologią, nie piję, nie palę papierosów i niczego innego. Pracuję za wspomniane 5k netto. Tyle w podatkach mi zabierają, to niech dają 800 na dzieciaka. I tak staram się całość odłożyć właśnie na potrzeby dziecka w przyszłości i jak trzeba coś większego kupić, to biorę właśnie z tej puli, więc spadówa od 800+.
  • Odpowiedz
@Doxori jak będą dawać tylko najbiedniejszym to z automatu wzrośnie szara strefa, bo patusy będą kombinować na wszelkie możliwe sposoby tylko by dostać to dodatkowe 800 i będą udawać bezrobotnych. A Januszom biznesu w to mi graj bo kolejny co nie chce umowy.
  • Odpowiedz
@spiegelglas miałem 18 lat jak rządził PiS w koalicji z LPR i jedyne co się opylało robić to jechać do UK na zmywak. Potem było chwilowo ok, ale w 2010 był kryzys na świecie i jakoś to przetrwałem szukając z trudem pracy. W 2012-2015 zarabiałem 5k netto dopóki nie przyszedł PiS. Jedzenie i prąd nie zjadało domowego budżetu, więc nie wiem komu tak źle było, tym co nie dostawali trzynastek i czternastek
  • Odpowiedz
@tomasz-kalucki: no super szkoda tylko ze teraz rządzi Tusk i co mamy? Deficyt budżetowy najwiekszy w historii, zaoranie projektu CPK przez co nigdy nie bedziemy liczacym sie krajem w Europie, wpychanie swoich ludzi do SSP. Tyle sukcesów a rządzą od tygodnia xD ale dla wykopkow najważniejsze jest czy w TVP, którego nikt z Was nie oglada będzie taka propaganda czy inna
  • Odpowiedz
@Doxori jestem przeciwnikiem 500plus od samego początku, nie sprawdziło się, nie zwiększa dzietności. Polska to nie jest kraj dla młodych ludzi, nie będą się rozmnażać za 500zł jeśli nie czują się bezpieczni, jak nie ma tanich i pewnych miejsc do zamieszkania, miejsc w dobrych żłobkach i przedszkolach. Poza tym polki nie chcą rodzić dzieci bo ciąża pozbawia je jednych z najważniejszych atutów jakim jest atrakcyjne ciało, czas wolny i możliwość bezproblemowego podróżowania.
  • Odpowiedz
@Doxori: Takie głosy w większości przekazują gówniarze, którzy nie mają żadnego pojęcia o niczym, więc całkowicie to zrozumiałe.

Większość i tak ma takie poglądy, bo jest wręcz moda na atakowanie pis i tyle :p

Większość i tak nie ma zielonego pojęcia, co jest istotne dla funkcjonowania państwa, albo w jakim aspekcie coś niedomaga, ale memy znają, więc "jolo" ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Doxori 8 lat rządów PiS sprawiło że z nostalgią patrzyło się na poprzednie rządy PO i ludzie zapragnęli jego powrotu
  • Odpowiedz
To jest niesamowite jak 8 lat temu wszyscy tutaj najeżdżali na Tuska


@Doxori: Nic takiego nie kojarzę. Był za to strach przed migrantami, znużenie bylejakością rządu Kopacz, chybiona kandydatura Komorowskiego, krajowa stagnacja i zmasowane działanie prawicowych trybunów na YT - Rola, Chojecki, Kolonko, Cejrowski, Kowalski, jakieś Podziemne TV, Sumlińskie, Ziemkiewicze... apogeum Frondy, Niezależnej, Republiki i innych dziadostw.

Na wypoku już wtedy rządziły farmy Szefernakera. Stare kuce to powinny pamiętać jak po
  • Odpowiedz