Wpis z mikrobloga

@IPKISS: Tusk przegrał bo nie wywiązał się z programów jak 3x15. Czy też najdroższe autostrady w Europie. Pamiętasz niewypłacalność branży budowlanej co budowali autostrady?
Seryjny samobójca. Abonament RTV. Elektrownia atomowa.
PiS miał to rozliczyć, ale mógł rządzić na zasadzie "a bo za pelo".
Chciałbym się pomylić, ale obawiam się że będzie to samo. Będą kraść bardziej inteligentnie, ale dalej będą hasła "a bo za pis".
@Doxori: za 4 lata max, teraz trzeba było wyzbierać całą polityczną chołote w jedną koalicję by oderwać od koryta oraz największej frekwencji na wyborach. Za 4 lata jeśli się wcześniej nie pochlają rządzącym poparcie spadnie i mniej ludzi pójdzie do wyborów i PiS wraca na kolejne 8 lat.
Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało po 8 lat znowu


Skończy się jak z Ukrainą, początkowo umiarkowana większość mocno ich wspierała ale z czasem im sie znudziło. Gdy doszło do paru wizerunkowych porażek Ukrainy to wtedy weszła szczekająca mniejszość i ujada po dziś dzień.

Tak samo będzie z Tuskiem i Hołownią, pare razy się ośmieszą/popełnią błąd i kuceria będzie wypominała to tak długo aż wykop przejdzie do hejtowania rządzących.
A teraz cały wykop zawalony Tuskiem jako bohaterem i cesarzem Europy


@Doxori: Gdzie? Jest koalicja i będą się pilnować nawzajem. To nie będzie już 700 metrów piane na kolanie i chyba to najbardziej niektórych boli.
@Doxori Człowiek nie docenia dopóki nie straci. Wielu ludzi się nie spodziewalo, że PiS będzie tak odwalać. A ostatecznie mało kto lubi Tuska, po prostu ludzie mają dość PiSu.
@Doxori: mnie strasznie boli brak nieobowiązkowego zusu dla samozatrudnionych. No kurde to tak w oczy mnie kłuje, bo chcę działalność mała założyć od lat, ale przy takich warunkach to nawet na te daniny nie zarobię (sezonowość, nieregularność)
To jest specjalnie zrobione, żeby gnoić małych przedsiębiorczych ludzi. Nie ma innego wyjaśnienia. Niemiec nie płaci 1500 euro miesięcznie czy zarobił czy nie. Ta ryczałtowa opłata jest zupełnie niedostosowana do obecnych realiów prowadzenia
@ksiezyc_w_siatce

@IPKISS: Tusk przegrał bo nie wywiązał się z programów jak 3x15. Czy też najdroższe autostrady w Europie. Pamiętasz niewypłacalność branży budowlanej co budowali autostrady?

Seryjny samobójca. Abonament RTV. Elektrownia atomowa.

PiS miał to rozliczyć, ale mógł rządzić na zasadzie "a bo za pelo".

Chciałbym się pomylić, ale obawiam się że będzie to samo. Będą kraść bardziej inteligentnie, ale dalej będą hasła "a bo za pis".


PO przegrało bo olało całkowicie
@Doxori:
Władza to ludzie po jednych pieniądzach, ALE PIS już tak obrzydził ludziom życie, że po prostu trzeba było odebrać im tą władzę.
Zobacz jak się teraz te zakłamane ryje zachowuję...czy tak zachowywało się PO, jak przegrali?
I jeszcze jedna kwestia, nie można pozwolić rządzić za długo jednej władzy, bo skończymy jak Rosja, Białoruś albo Węgry - władza absolutna
8 lat temu wszyscy tutaj najeżdżali na Tuska.


@Doxori: ale to nie był naturalny ruch, a na pewno nie w pełni. Szefernaker sam mówil po wyborach, że wygrali m.in dlatego, że 'przypilnowali internetu'. Ilość pisowskich troli w tamtym czasie była ogromna.
nie wiem czemu nie chcą wprowadzić progu dochodowego do 800 plus


@Doxori: co jest dobrego w progu dochodowym na 500/800+?. Chyba że mówimy o minimalnym zarobku, tak żeby ci co się mało dokładają w podatkach nie wyciągali kasy.

Jakby PO nie chciało głosów patologi, to by ukrócili podwyżkę do 800 i dali inflacji zeżreć ten dodatek