Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko207
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1589

Sejmik województwa za powstaniem elektrowni jądrowej w Bełchatowie

Sejmik województwa za powstaniem elektrowni jądrowej w Bełchatowie

Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego przyjęli uchwałę, w której wyrazili poparcie dla lokalizacji elektrowni jądrowej w Bełchatowie

rybak_fischermann
rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 13.02.2025, 19:15:05
  • #
    belchatow
  • #
    elektrownia
  • #
    energetyka
  • #
    atom
  • #
    elektrowniaatomowa
  • #
    polska
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Rząd chce wygasić Elektrownię i kopalnię Bełchatów
tomek750430
z youtube.com
  • -9

Komentarze (120)

najlepsze

apeee
apeee
13.02.2025, 19:55:22 via Wykop
  • 533
Powstają już pierwsze związki zawodowe, żeby negocjować przywileje dla pracowników:
- wcześniejsza emerytura
- barbórka
- deputat atomowy (do 8kg plutonu rocznie)
- 13 i 14 wypłata w roku
- bezpłatne bilety kolejowe
- co 5 lat nagroda jubileuszowa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kepak
kepak
13.02.2025, 20:02:25 via iOS
  • 214
@apeee Umożliwienie sprzedaży “na boku” uranu czeczenom
  • Odpowiedz
sylwke3100
sylwke3100
13.02.2025, 20:26:17 via Android
  • 59
@kepak A to bez elektrowni im nie mogą sprzedawać? Myślisz że po co taki WOŚP istnieje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
JanDzbanPL
JanDzbanPL
13.02.2025, 21:07:31 via Wykop
  • 241
Prędzej mi ch*j na czole wyrośnie niż w tym kraju powstanie elektrownia jądrowa xD
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Maroman
Maroman
Maroman
13.02.2025, 21:29:51 via Wykop
  • 103
@JanDzbanPL: Ale zarzad budowy elektrowni atomowej juz jest od 15 lat i specjalisci zarabiaja bardzo duzo pieniedzy. Ciekawe co zrobili przez ten czas?
  • Odpowiedz
Kitas5
Kitas5
Kitas5
13.02.2025, 21:42:55 via Wykop
  • 114
@JanDzbanPL: Miras jak wybudują przypomnę się w temacie kutasa na czoło dla Ciebie.
  • Odpowiedz
dziupla666
dziupla666
13.02.2025, 21:02:24 via Wykop
  • 86
PEwnie myślicie że jak wybudują to bedzie tania energia xD jeszcze wiecej opłat dopierola żeby im się szybciej zwróciła inwestycja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
13.02.2025, 21:04:12 via Wykop
  • 8
@dziupla666: na juz potrzebne jest ze 4 EJ, a żeby prad byl tanszy to z 8.
  • Odpowiedz
Kismeth
Kismeth
14.02.2025, 00:00:54 via Wykop
  • 20
PEwnie myślicie że jak wybudują to bedzie tania energia xD jeszcze wiecej opłat dopierola żeby im się szybciej zwróciła inwestycja


@dziupla666: generalnie to masz rację, bo koszt wyprodukowania 1MW energii jest najtańszy z atomu. Droga jest budowa przez miliardy zabezpieczeń idiotoodpornych i koszt samej prostej technolgiii, na której łapę położyło kilka firm i mają przebicie na poziomie miliona procent, jak nie lepiej.

IMHO elektrownię atomową powinno się stawiać własnymi siłami,
  • Odpowiedz
maze0runner
maze0runner
13.02.2025, 20:58:22 via Wykop
  • 58
Kto jeszcze chce Ej w swoim mieście? Wpisywać miasta:
WARSZAWA
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DRESIARZZ
DRESIARZZ
DRESIARZZ
13.02.2025, 21:32:59 via Wykop
  • 42
@maze0runner: miasta
  • Odpowiedz
qwerty54321
qwerty54321
qwerty54321
13.02.2025, 23:34:16 via Android
  • 12
@maze0runner u mnie w ogródku może być, byle szybko.
  • Odpowiedz
czterypalcewnatalce
czterypalcewnatalce
13.02.2025, 19:45:15 via Android
  • 46
Elektrownia atomowa opalana wunglem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

miken1200
miken1200
miken1200
14.02.2025, 07:05:33 via Wykop
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
dondussy
dondussy
dondussy
15.02.2025, 09:14:03 via Wykop
  • 0
@miken1200: Można powiedzieć, że działają na "jednym" jądrze atomowym, bo przecież to proces rozszczepienia.
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
13.02.2025, 21:02:43 via Wykop
  • 40
To desperacka próba Bełchatowa żeby dostać EJ, bo jest sporo lepszych lokalizacji i szanse na atomówkę w tym akurat miejscu są niewielkie.

Za to miastu opartemu o monokulturę węgla brunatnego zagląda strach w oczy że skończy się Eldorado. Przykro mi, miasto się wyludni jak reszta prowincji.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

superfist
superfist
superfist
13.02.2025, 21:42:46 via Wykop
  • 88
@PfefferWerfer: jakie są te inne miejsca których jest niby sporo? Do Bełchatowa zbiegają się największe linie energetyczne, to naturalne miejsce dla takiej inwestycji.
  • Odpowiedz
superfist
superfist
superfist
13.02.2025, 22:24:29 via Wykop
  • 46
@PfefferWerfer @mendium przecież ta odkrywka w Bełchatowie bedzie zalewana, powstanie tam najgłębszy zbiornik wodny w Polsce.
  • Odpowiedz
Messix
Messix
14.02.2025, 07:57:38 via Wykop
  • 13
Nawet jak by kosmici sie zjawili i dali nam zrodlo nieskonczonego, darmowego pradu to ceny i tak zostana albo wzrosna bo dojebia kolejnych oplat, doplat, danin itp i z EJ (o ile powstanie w co watpie) bedzie to samo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Brudne_Mysli
Brudne_Mysli
13.02.2025, 21:21:10 via Wykop
  • 13
Nic w tym kraju z dykty i kartonu nie powstanie, tym bardziej elektrownia atomowa
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kraggthegrimm
kraggthegrimm
14.02.2025, 21:53:42 via Wykop
  • 0
@Tatiagla: skąd ci tu nagle Ukraińcy wyskoczyli?
  • Odpowiedz
Tatiagla
Tatiagla
Tatiagla
15.02.2025, 15:13:58 via Wykop
  • 0
@kraggthegrimm: ponieważ mimo prowadzenia wojny obronnej i kiepskiej sytuacji gospodarczej, planują postawić na pewno jedną dodatkową elektrownie, a nie wiem czy nie wspominali o dwóch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Grzesio87
Grzesio87
14.02.2025, 04:17:35 via Android
  • 8
Paliwem będą atomy wungla xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Scybulko
Scybulko
13.02.2025, 21:36:48 via Wykop
  • 7
Gdzieś kiedyś czytałem, że nie można postawić elektrowni atomowej ot tak byle gdzie. Muszą być spełnione konkretne warunki min duże zasoby wody do chłodzenia reaktora.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Trolkien
Trolkien
14.02.2025, 04:01:30 via Android
  • 2
@marcysia025 chyba jak nałapią deszczówki. Polecam pojechać i zobaczyć rozmiar tej odkrywki. Za 50 lat tego nie napełnią.
  • Odpowiedz
arysto2011
arysto2011
14.02.2025, 07:44:57 via Wykop
  • 3
zaleją odkrywkę


@marcysia025: Mieszkam w pobliżu. Tam w całej okolicy, nawet 20 km dalej wszędzie stepowienie i susza. Ziemie klasy 5. Nic tam nie rośnie. Nawet chwasty na łące nie rosną.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3278
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3143
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3076
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3074
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2917
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #architektura
  • #odzkie
  • #lodzkie
  • #elektrownia
  • #kutno
  • #piotrkowtrybunalski
  • #polska
  • #szczercow
  • #energia
  • #kierowcy
  • #afera
  • #bialystok
  • #patologiazewsi
  • #konfederacja
  • #tomaszowmazowiecki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking