Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, pytanie do pracujących: macie już aneksy i znacie już wysokość podwyżki swojej pensji od Nowego Roku? Chodzi mi głównie o osoby zarabiające trochę powyżej aktualnej minimalnej. U mnie w pracy zwlekają z tym.

No i pytanie zasadnicze: czy w świetle prawa mogę nie przyjść 2 stycznia do pracy bez konsekwencji, skoro nie pracodawca nie podał mi aktualnych warunków?

#praca #pracbaza #zarobki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@macan: jeszcze co ciekawe, pracodawca wcale nie musi Ci dać aneksu do minimalnej krajowej!

Możesz pracować za niższą stawkę na której jesteś przyjęta/y, ale pracodawca i tak będzie wyrównywał Twoją stawkę do minimalnej krajowej.

Zapytasz gdzie leży różnica? No cóż... W nadgodzinach :)
✨️ Autor wpisu (OP): @Staraagrafka @macan @cichy-spokojny-grzeczny No właśnie chodzi o to, że zjada mnie podwyżka minimalnej, a pracodawca wodzi za nos. Niby poważna firma, a ręce opadają jeśli chodzi o rozmowy o zarobkach.

Ja wiem to wszystko co mi napisaliście, tylko zastanawiam się czy gdzieś nie ma jakieś furtki. No bo skoro umówiłem się z pracodawcą, że będę wykonywał określone obowiązki za określoną kwotę, to jednak powinien mieć prawo odmówić