Wpis z mikrobloga

Kocham logikę natalistów.

Ostatnio rozmawiałem że znajomymi i koleżanka skarżyła się ze jej 12 letnia córka ma bardzo dużo nauki a że jest bardzo ambitna to siedzi po nocach i się stresuje strasznie...

Na co kolega odpowiedział że to jej wyjdzie na dobre bo życie jest pełne stresu i im szybciej przywyknie do niego tym lepiej..

Zapytałem go więc po co sprowadzać na świat pełen stresu dzieci. Po czym kolega zmienił narracje o 180 stopni i mówił że w życiu co prawda jest stres ale jest cudowne...

To jest mechanizm obrony swojego ego. To tak jakby ktoś kupił samochód który się non stop psuje i ciągle na niego narzekał ale jak zapytasz się po co go kupił lekkomysnie to będzie się bronił przed wzięciem na siebie odpowiedzialności mówiąc że usterki to normalna rzecz w aucie a tak ogólnie to jest cacy...

#antynatalizm #dzieci
  • 66
Jakoś dziwnym trafem 99% ludzi nie lubiło chodzić do szkoły I nie lubi też tego że musi chodzić do roboty...


@galek: to opinia Twoja i Twojej bank przegrywow w ktorej sie obarcasz, ja lubilem szkole i moi znajomi rowniez. Do dziaj znam wiele osob z tamtych czasow!

stresującej się 12 latce że jest wiele innych opcji

Stresujacy to sa przede wszytskim rodzice, ktorzy przerucaja swoje niespolenione ambicje na dzieci - patrz
@galek:

Jak byś rozwiązał jej problem zbytniego obciążenia nauka ?


to jest problem polskiego systemu edukacji ktory jest archaiczny, osobiscie mieszkam w UK gdzie szkolnictow jest w troche lepszej formie (wciaz daleko od idealnej) ale dzici nie sa zawalone pracami domowymi (wszytsko jest robione w szkole).
via Android
  • 0
@DrGreen_2 czyli dostrzegasz problem którego nie umiesz rozwiązać bo to problem systemowy...

Napisałeś wcześniej że jest wiele opcji, czyli klasycznie sobie sam zaprzeczyłeś