Wpis z mikrobloga

Oglądałem dzisiaj Skodę Scalę 137k przebiegu 2019 rocznik. Pierwszy raz mam do czynienia z jednostką 3 cylindrową.

Jeździ tutaj ktoś Skodą Scalą lub innym modelem Skody z jednostką 1.0 110/115 KM w manualu?

Czy normalnym zjawiskiem jest delikatnie drżenie w kabinie (głównie na kierownicy) jak się stoi na jałowym biegu? Zauważyłem też, że po przekroczeniu 155 km na autostradzie gdzie testowałem auto, również czułem delikatne drżenie. To też jest normalne? Bo na niższych prędkościach wszystko było ok.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #skoda #volkswagen #pytanie #ciekawostki
  • 29
@LipaStraszna: VAGowskie 1.0 to chyba najgorsze silniki tego typu na rynku jeżeli chodzi o kulturę pracy i charakterystykę. Raczej poszukaj jakiejś Fiesty/Ecosporta albo czegoś od Kii/Hyundaia.
@LipaStraszna Basic tylko bo tylko to było na ruszcie, ale w octavii i superb miałem AFS i lepiej świeca bez dwóch zdań. @bidzej chyba?? To takie są czy nie, piszesz z doświadczenia czy internetowo doktoryzowałeś się z R3 vaga i innych marek, #!$%@? ludzie skończcie szerzyć internetowe mity i legendy.
piszesz z doświadczenia


@mariusz_and: z doświadczenia. VAGowskie 1.0 po pierwsze telepią się chyba najbardziej ze wszystkich, a do tego mają nieprzyjemną charakterystykę, gdzie poniżej 2.5-3k rpm nie dzieje się nic, a potem auto rwie do przodu (na tyle, na ile te 100+KM pozwala oczywiście). EcoBoosty i t-GDi rozwijają moc dużo bardziej płynnie i liniowo, pracują też przyjemniej.

#!$%@? ludzie skończcie szerzyć internetowe mity i legendy.

odwrócę pytanie: jeździłeś 1.0 EB albo
@mariusz_and: aaaa myślałem, że jeździłeś Scala w wersji LED Basic i Full. Z tego co czytam na forach to tego nie ma co porównywać do Octavii i Superba, bo tam są Full LED jeszcze bardziej zaawansowane :)

Mi chodzi o porównanie w realnym użytkowaniu Basic i Full w Scali. Bo jeżeli faktycznie mijania świecą podobnie, a jedyna różnica to drogowe i kierunki, to modeli z Basic jest od groma na rynku.