Wpis z mikrobloga

Miraski i Mirabelki w #niemcy. W styczniu podejmuję pracę w Bawarii. Posiadam już konto w #zen i #revolut z których korzystałem podczas wakacji. Ponieważ oprócz tego posiadam jeszcze konta w polskich bankach to szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się zakładanie kolejnego konta w banku niemieckim chyba że to konieczne. Proszę powiedzcie czy ktoś z was korzysta z Zen lub Revoluta do otrzymywania wypłat od niemieckiego pracodawcy. Czy to jest opłacalny wybór czy jednak potrzebne jest konto w niemieckim banku by prowizje nie zjadły za dużo? Jak faktycznie wyglądają tam wypłaty z bankomatów i płacenie kartą? Oczywiście biorę pod uwagę plany płatne w obu rozwiązaniach, w zen platinum lub metal w revolucie. Z konta wiadomo będę korzystał tam na co dzień, do tego planuję robić cykliczne przelewy do kraju także na kartę Zen lub Revolut. A może jakieś inne rozwiązania są lepsze? Ktoś coś doradzi? Zależy mi na czasie bo pracodawca chce bym podał mu bic i iban do umowy.
#pracawniemczech
  • 10
@Profil_Internetowy: założenie konta z niemieckim IBAN jak jeszcze nie masz meldunku w Niemczech albo niemieckiego telefonu nie jest takie proste. Jeśli pracodawca nie ma nic przeciwko revoult, to co najmniej na pierwszy miesiąc polecam (nie wiem jak z opłatami, ja miałam polską kartę w euro). A potem zawsze możesz założyć niemieckie.
@Elster Hej dzięki za odpowiedź. W N26 mogę podobno założyć konto w Niemieckim banku przez Internet. Chodzi o to że ja po prostu już nie chce mnożyć niepotrzebnie kont. Od przybytku głowa też trochę boli. Pracodawca chce tylko iban i bic. A mnie wiadomo zależy na tym by jak najmniej tracić :) szukam czy są osoby które żyją w Niemczech i korzystają z zen lub revoluta czy to się sprawdza u nich
Mi poczatkowo placili na Kantor Alior (rachunek EUR). Krecili nosem, ale sie zgodzili. Rewoluta nawet nie proponowalem, bo dostaliby zawalu. Przelewy z Commerz Banku na Revolut czy Alior (EUR) przechodza bez oplat i bez problemu, wiec pewnie z innych niemieckich bankow jest podobnie.
O ile do wyplaty nie bedzie problemu o tyle problemy zaczna sie przy wynajmie mieszkania, abonamentach itd.


@NexciaK: ale to tylko chyba jak chcesz wlaczyc to, ze ci automatycznie pobieraja kase z konta?