Wpis z mikrobloga

Hit #!$%@? xD Dzisiaj dowiedziałem się od człowieka, który jest nauczycielem jazdy i UCZY ludzi jeździć, że w wypadku widocznym na obrazku nie trzeba dawać kierunkowskazu w lewo, bo "w przepisach nic na ten temat nie ma" oraz "jak jedzie się główną, to nie daje się kierunkowskazu" xD A na pytanie, czy żaden kursant mu się nigdy nie żalił, że przez niego nie zdał, to odpowiedział, że "na egzaminie każe dawać kierunkowskazy przy każdym skręcie, bo tego wymagają egzaminatorzy" xD No ciekawe #!$%@? dlaczego xD Po prostu ręce opadają...

#prawojazdy #motoryzacja #polskiedrogi
Klemens_anon - Hit #!$%@? xD Dzisiaj dowiedziałem się od człowieka, który jest nauczy...

źródło: xD

Pobierz
  • 39
@telemach20: Jedź na skrzyżowanie z pierwszeństwem łamanym, nie daj kierunku na drodze z pierwszeństwem, niech ktoś się w Ciebie #!$%@? i zadzwoń na policję - gwarantuje Ci, że obydwoje dostaniecie mandat.
Art. 22. ust. 5 Ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi "Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować
kierunkowskazem zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru". Nie ma tam ani słowa o tym,
@Wredna_pomarancza: No dobra, człowiek człowiekiem, ale to jest na litość boską instruktor. Człowiek, który uczy nowych kierowców podstaw ruchu drogowego. Jak ktoś, kto chce takich podstaw uczyć, może sam ich nie znać? I żeby żył w tej swojej niewiedzy, jak jakiś przeciętny Janusz, który od 30 lat tak jeździ i sam papież go nie przekona, że robi źle, to jeszcze pół biedy. Ale ten człowiek jedno mówi kursantom, a drugie każe
jeżeli jedziesz drogą z pierwszeństwem przejazdu nawet jak skręcasz (tak jak w tym przypadku), nie włączasz kierunkowskazu. Też mi to kiedyś tłumaczyli na kursie


@telemach20: to jest "stara szkoła", jeszcze z ubiegłego wieku.

Wystarczy zasypać okolicę śniegiem, tak żeby nie było widać znaków i już wiadomo, kiedy należy włączać kierunkowskazy. Jak ktoś ma bujną wyobraźnię, to może zrobić eksperyment myślowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Klemens_anon: widziałam już takie rozkminy na forach dla instruktorów, że nic mnie nie zdziwi. chyba trochę się znieczuliłam. temat skrzyżowań, które wstawiłeś to bardzo wdzięczny wątek do afer, z niczego się to nie wzięło przekonanie ludzi, że jadąc prosto daje kierunkowskaz, ktoś ich tego musiał debilnie nauczyć. ba, zaręczam, że różne WORD-y w Polsce trochę inaczej podchodzą do pewnych przepisów (do tego mam nadzieję nie), znam nawet sytuację chyba z Łodzi,
Sytuacja jest prosta - z jednej drogi robią się dwie, Ty kierunek jazdy zmieniasz, bo nie jedziesz już prosto, tylko w lewo, dajesz kierunek. Proste jak budowa cepa.


@Klemens_anon: Jeśli tak piszesz o sytuacji, w której instruktorzy nie mają wspólnej opinii to może zastanów się czy nie wychodzisz na przemądrzałego głąba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

instruktor też człowiek, czasem bywa debilem. ¯\(ツ)/¯


(σ ͜
@piekuo: Strach to mało powiedziane. Patrzę na te komentarze i po prostu oczom nie wierzę. Jakieś wymysły, że na głównej nie trzeba wrzucać kierunku, zrównywanie skrętu drogi ze zmianą kierunku jazdy, nie wrzucanie kierunków na skrzyżowaniu bo nie wiem jaki, a se po prostu pojadę... Całe szczęście, że tam jest jednokierunkowa na wprost, bo jakby stamtąd ktoś mógł wyjechać to chyba dzień w dzień straż i pogotowie musiałby tam być -