Wpis z mikrobloga

#adblock #android #vpn #chrome #kiciochpyta

to;dr jak pozbyć się reklam w chrome na androidzie nie zmieniając przeglądarki?

Po przejściu z iPhone na androida mam spory kłopot z reklamami. Nie mogę się ich pozbyć.

Chrome najwidoczniej już nie współpracuje albo zestarzałem się na tyle, że wypadłem z ogarniania "intuicyjnych rozwiązań".

Próbowałem dodać vpn dns.adguard.com do telefonu ale bezskutecznie, pyta na s23 o dane użytkownika żeby działać.

Brałem też pod uwagę brave ale niechętnie loguję się na cokolwiek w innych aplikacjach. Tak, wiek, chrome śledzi, sprzedaje dane ale z google i tak nie zrezygnuję, niech ma monopol.

Jak żyć?
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
Pytanie 2 jak przenieść pasek wyszukiwania maksymalnie na dół? Kiedyś było, teraz są o to wojny. Biorąc pod uwagę rozmiary telefonów jakiś młot to projektował. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eshirael nie da się, albo zmień chrome na na brave/kiwi (wygląda prawie identycznie, no i to i to chromium) albo męcz się z reklamami na własne życzenie
  • Odpowiedz
@Eshirael Chrome to gówno. Tylko Firefox mobilny Z ublock origin + filtry majkiit.
Co do dns to nie chce mi się wierzyć. Juz w tylu samsungach znajomych wpisywałem dns.adguard.com i działa bez problemu.

Masz ewentualnie program "blokada" robiący vpn antyreklamowy
  • Odpowiedz
Próbowałem dodać vpn dns.adguard.com do telefonu ale bezskutecznie


@Eshirael: Ja przedwczoraj na iphonie ustawiłem ten DNS (nie VPN) i skutecznie. ;-P

Zerknij na Blokadę - blokada.org


@rosea_balteum: Nie wiem, jak na iphonie, ale na Androidzie Blokada drenuje akumulator w zastraszającym tempie (podobnie jak inne blokery oparte na VPN) – wskaźnik naładowania dosłownie maleje z minuty na minutę.
  • Odpowiedz
Pobierz apke nextdns. Jeśli podstawowe blokowanie będzie dla ciebie wystarczające to nic więcej nie musisz robić, a jak chcesz bardziej agresywne blokowanie to rejestrujesz się na stronie i dodajesz bardziej agresywne filtry. Darmowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@szakalq: działa. Odpaliłem testowo wp ale to chyba za dużo. ()

@jednorazowka niestety dla Samsunga s23 adres ze slashami to za dużo

@johny-kowalski oficjalna appka nie jest wspierana. Do podstawowej konfiguracji trzeba dziwne niestworzone rzeczy wpisywać. Ja prosty człowiek jestem.

Reszcie dziękuję. Jak będę pytał jaki samochód wybrać chętnie poczytam wasze opinie na temat tego, że chlebak ma mniejszy ślad węglowy a na łyżworolkach szybciej zahamuję. (
  • Odpowiedz