Wpis z mikrobloga

Takie, może dziwne pytanie:

Dlaczego uważacie, że @bojackHorsemanPatataj, znany spoleczności w przeszłości jako "Sikalafou", jest trollem, że nie jest osobą na którą się kreuje. Pytam poważnie i oczekuję poważnych odpowiedzi, bo od kilku dni czytam pojawiające się, krytyczne, można powiedzieć, opinie o Sikalafou. Na czym opieracie swoje przekonanie, że Sikalafou nie jest programistą, że nie zarabia tyle ile podaje, nie ma takiego życia zawodowego, osobistego (w tym uczuciowego), jak opisuje w swoim postach, które, przyznaję, lubię czytać.

To są poważne oskarżenia.

@bojackHorsemanPatataj - oznaczyłem Cię, albowiem chciałbym poznać także twój punkt widzenia, dlaczego wykopki mają Cię za trolla, a tym samym wręcz kłamcę? Czy tylko zazdrość, hejt, czy może dostrzegasz inne powody, okoliczności?

#it #przegryw #praca #januszex #januszebiznesu #pracait #programowanie #programista15k #programista25k #programista30k #zwiazki #seks #wygryw #kolchoz #kiciochpyta
  • 12
@spiegelglas: zadaj sobie pytanie - jak ktoś jest np: milionerem i człowiekiem biznesu np: czy siedzi tu na wykopie i pisze posty? Widziałeś posty np: Filipiaka CEO Comarchu czy innych właścicieli polskich start-upów/software house, wybitnych programistów typu Psyllos czy chociażby fizyk z mocną wiedzą z dziedziny AI - Andrzej Dragan?

Czy siedzą tu na wykopie i piszą, że mają 30, 50, 100k na rekę? No nie. Czy milioner jeżdzący nowiutkim aventadorem
@spiegelglas nie interesują mnie te opinie e-kolego, za stary jestem na internetowe przepychanki z gównażerią. Jak ktoś jest chamski i niezdatny do merytorycznej wymiany zdań to dodaję na czarną i pół sekundy później zapominam o istnieniu jegomościa.

Inna sprawa, że dla takiej typowej internet społeczności (brzydkie, biedne, nudne, samotne śmiecie) każdy kto prowadzi inne życie niż oni jawi im się jako troll i mitoman. Tak jakby ich krucha psychika nie pozwalała na
@nad__czlowiek:

Ci wymiatacze co mają te lepsze widełki 30k i więcej nie wchodzą na wykop, nie mają na to czasu, bo muszą trzaskać nadgodziny żeby się wyrobić w sprintach. Od pewnego poziomu zarobków - umowna granica to 20k - kończy się work life balance i zaczyna #!$%@?.


Ech, trochę copium tutaj mordeczko uprawiasz. W poprzedniej robocie w której pracowałem ponad dwa lata miałem prawie 500 funtów na dzień (przy funcie po
Od pewnego poziomu zarobków - umowna granica to 20k - kończy się work life balance i zaczyna #!$%@?. Klienci nie dadzą 30-40k kontraktowni dosłownie na słowo, że "programista X ogarnia". Nie patrzą ci non stop na ręcę czy to 30k jest dobrze wydane. Chcą logów czasowych co kto ile robił, każdy programista z pensją ponad 20k jest mocno monitorowany i sprawdzany pod kątem wydajności


@nad__czlowiek: Bzdury wyssane z palca i jeszcze
@Dezyderiosh: nie nadczłowiekiem, trzeba oczywiście mieć umiejętności techniczne, bardzo dobry angielski, ale przede wszystkim trzeba mieć odwagę wysunąć łepek poza polskie IT bagienko.

Minus jest taki, że jak skończył mi się pierwszy kontrakt, to nowej roboty szukałem ponad dwa miesiące. W pewnych momentach już nawet się zastanawiałem czy ogarnięcie czegoś nowego zagranicą jest możliwe i czy nie wrócić do polskich softłerhałzów, ale ostatecznie się udało coś innego ogarnąć.
Inna sprawa, że dla takiej typowej internet społeczności (brzydkie, biedne, nudne, samotne śmiecie) każdy kto prowadzi inne życie niż oni jawi im się jako troll i mitoman. Tak jakby ich krucha psychika nie pozwalała na przyswojenie informacji, że ktoś ma lepiej niż oni.


@bojackHorsemanPatataj: @spiegelglas

no właśnie pięknie się podsumował - brzydki, biedny, nudny, samotny xD W dodatku troll i mitoman

Jakby tu wszedł i zaczął postować jakiś #spadkowicz5mln albo jakiś
@nad__czlowiek: Ani ja ani nikt z osób które znam, a znam ich sporo, nie wpisuje się w twój sposób postrzegania rzeczywistości, a wszyscy zarabiają 20k+ Każdy pracuje sumiennie po 6-8h, większość moich znajomych ma rodziny i dzieci, hobby, nikt nikogo nie kontroluje ile siedzi przy komputerze, itd. więc nie #!$%@? i zajmij się robotą to wtedy może przestaniesz pluć jadem i zazdrościć innym.

A największym przegrywem jesteś ty i te twoje
@markaron: ale ja nikomu nie zazdroszczę. Ani też nie pisze ile zarabiam i nie próbuje nic nikomu udowadniać jaki jestem bogaty xD. Dlatego jestem poziom wyżej od ciebie czy tego leszcza

Po prostu piszę prawdę - wykop to biedacy i klasa średnia. Bogaci nie mają czasu ani powodu wchodzić na wykop. Każdy kto tu twierdzi ile on to nie zarabia i czego nie ma to mitoman
Dlatego jestem poziom wyżej od ciebie czy tego leszcza


@nad__czlowiek: Właśnie to udowodniłeś. Obracając kota do góry ogonem bo postawiłeś tezę jakoby każdy programista ktory zarabia 20k+ to człowiek bez hobby, rodziny, kontrolowany przez mitycznych scrum masterów i robiący ponad 8h dziennie xd a rzeczywistośc tak nie wygląda. Wyjdź ze swojej bańki albo porozmawiaj z psychoterapeutą.

Po prostu piszę prawdę


Nie, nie piszesz prawdy. Zakłamujesz obraz świata IT przez swoje uprzedzenia