Wpis z mikrobloga

Ty to jesteś przebiegły, dobrze że to przewidziałeś. Domu też mam nadzieję, że nie ociepliłeś bo potem utylizacja tej wełny/styropianu to same problemy. A papa na dachu to już w ogóle koszmar, nie ma co ryzykować - lepiej siedzieć pod strzechą synek, tylko sprawdzone rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PfefferWerfer: bo zawsze trzeba przeanalizować opłacalność inwestycji. Dla mnie to średni interes wywalić 50tys zł aby mieć 100zł
@inflacja_biedaku: Jeśli wywalasz 50k aby mieć 100zł mniejsze rachunki to się nieźle dałeś zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja wydałem 20k i jedyne co to płacę abonament i mam sporą nadprodukcję m.in. grzejąc nieocieplony budynek gospodarczy starym grzejnikiem na prąd xD Myślę jak ten prąd wykorzystać do jakichś dobrych celów aby co roku w lecie nie przepadał :D
@tomaszk158: Ale Ty będziesz te panele utylizował teraz, za kilka miesięcy czy za 30 lat jak skończy się ich żywotność? Bo za 30 lat może się okazać, że zmienią się przepisy i utylizacja będzie kosztować więcej. 19 lat temu nikt się nie spodziewał, że jak kupi diesla to za 19 lat nim nie wjedzie do centrum Warszawy.
@majk_emigrant to się zdziwisz. Bo 1 kWh w sprzedaży przez prosumenta za listopad to około 38 gr za kWh. Drugą kwestią jest ile tej energii wyprodukowanej przeszło przez licznik a ile skonsumowałeś w locie.
Drugą kwestią jest ile tej energii wyprodukowanej przeszło przez licznik a ile skonsumowałeś w locie.


@j-u-r-a-s: no przecież z tak gównianej produkcji nie ma co wypychać na zewnątrz. Poza tym mam magazyn, także nawet jak były jakieś piki produkcji to szły w magazyn a nie sieć (dzisiaj są, bo panele czyste i słońce czasem przebłyskuje zza chmur)
@who_he_is co Wy macie z tym truciem?
A Ty ile lat już trujesz od urodzenia? Czy może od żarcia wyłącznie roślinek zacząłeś fotosyntetyzowac i chociaż w dzień wydychasz tlen zamiast zabójczego CO2?

Wyeliminujcie diesle to cyk i inflacja wywali w kosmos. Wystarczy wmówić takim że oddychanie szkodliwe to się pójdą udusić żeby być w awangardzie postępu... A mózgu i tak nie użyje bo nikt nie podpowiedział
@majk_emigrant: kurde 14kwh wyprodukowane w 2,5 tyg. to praktycznie 1/5 pojemności baterii samochodu elektrycznego, którym musisz codziennie jeździć np. do pracy/zakupy - a Twoja @Adicts bateria 7kw to takie 1/7 baterii. Kurde myślałem, ze za 32k zł można właśnie taki odpowiednik samochodowej baterii kupić. W sumie teraz mają tanieć baterie np. LFP - ale mimo wszystko jak zimą tyle tylko produkuje to trochę lipa.
Ile macie 'pameli' na dachach? ( ͡