Wpis z mikrobloga

NR 63 #serialseries
LISTA SERIALI

Kompania Braci - Band of Brothers

Twórcy: Phil Alden Robinson, Richard Loncraine, Mikael Salomon, Tom Hanks, David Nutter, David Frankel, David Leland, Tony To
IMDb: 9.4/10
https://www.imdb.com/title/tt0185906/
https://upflix.pl/serial/zobacz/band-of-brothers-2001
Gatunek: dramat, wojenny

Historia kompanii „E” Easy, 506. pułku 101. Dywizji Powietrznodesantowej, od jej wstępnego szkolenia rozpoczętego w 1942 r. do końca II wojny światowej. Zeskoczyli na spadochronach za liniami wroga we wczesnych godzinach D-Day, aby wesprzeć lądowanie na plaży w Utah, wzięli udział w wyzwoleniu Carentan i ponownie zeskoczyli na spadochronach do akcji podczas operacji Market Garden. Wyzwolili także obóz koncentracyjny i jako pierwsi weszli do górskiego schroniska Hitlera w Berchtesgaden. Fascynująca opowieść o braterstwie w 10 odcinkach.

Czy polecam? Absolutnie - to jeden z najlepszych seriali kiedykolwiek wyprodukowanych. Absolutnie wszystko gra, świetni aktorzy, prawdziwa historia i niesamowite efekt (bijące większość filmów na głowę).
Pozostaje czekać i liczyć, że Masters of the Air nie obniży lotów :) A jak komuś mało to jeszcze jest książka Ambrose’a.
WLADCA_MALP - NR 63 #serialseries 
LISTA SERIALI

Kompania Braci - Band of Brothers

...

źródło: kompania

Pobierz
  • 23
@WLADCA_MALP jednym słowem arcydzieło. W tym serialu nie ma słabych stron, absolutnie wszystko, począwszy od wybitnego scenariusza, poprzez genialną grę aktorską, zdjęcia, muzykę, a kończąc na opowiedzianej historii, jest cholernym majstersztykiem. Na odcinku "Why we fight" popłakał się nawet mój tata, którego w życiu bym nie podejrzewał o posiadanie wyższych uczuć. Obejrzałem cały kilka razy i aż mi narobiłeś smaka na kolejną sesję.

I aż muszę zacytować najbardziej satysfakcjonujące zdanie w tym
jednym słowem arcydzieło


@Kaczorra: są dwa rodzaje filmów/seriali, których nie trawię, bo wszystkie są dla mnie takie same (w każdym zawarte są te same motywy): wojenne i mafijne.
Ale Band of Brothers to tak wielki wyjątek od tej reguły, że nawet ja muszę się z tobą zgodzić. Każdy element tego serialu jest przyciągający.
I aż muszę zacytować najbardziej satysfakcjonujące zdanie w tym serialu, a może i we wszystkich serialach jakie powstały: "We salute rank, not the man!".


@Kaczorra: Zanim kliknąłem "pokaż całość" przed samym cytatem czułem, że to będzie ten cytat. Majstersztyk.
@WLADCA_MALP ten serial zmienił trochę moje spojrzenie na wojne. Był tak realistyczny, oddał tak bardzo horror i terror jaki panuje podczas wojny, że nigdy w życiu nie chciałbym się znaleźć na polu bitwy i nikt nigdy nie powinien był tego doświadczyć, a scena z Nixonem i Beethoven oraz scena odkrycia obozów koncentracyjnych chyba jedne z najmocniejszych jakie widziałem.