Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kredyt 2% na mieszkanie, które jest najlepszym jakie znalazłem, mi się za bardzo nie podoba, ale niska rata, brak stresu, za jakiś czas można rozglądać się spokojnie za czymś innym, a to sprzedać.
czy
Wejście po same jaja w kredyt na warunkach rynkowych, #!$%@? następne 10 lat, branie nadgodzin i doszczętne #!$%@? sobie zdrowia?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
Kredyt 2% na mieszkanie, które jest najlepszym jakie znalazłem, mi się za bardzo nie podoba, ale niska rata, brak stresu, za jakiś czas można rozglądać się spokojnie za czymś innym, a to sprzedać.


@mirko_anonim:
Wynająć też można, tylko na czas wynajmu płacisz pełną ratę.


@TinkerCob: Jak na czarno to tak, ale oficjalnie jako kupujący musisz tam mieszkać. Założenie jest proste - to jest program na pierwsze mieszkania, a nie pod inwestycje.
Jak na czarno to tak, ale oficjalnie jako kupujący musisz tam mieszkać. Założenie jest proste - to jest program na pierwsze mieszkania, a nie pod inwestycje.


@Escalade: przecież jak na czarno wynajmiesz to nie stracisz dopłat, bo skąd bank będzie to wiedział. A jeśli wynajmujesz legalnie to tracisz dopłaty tylko na miesiące, w których wynajmujesz
@Limonene: No przecież to napisałem - to zadziała tylko na czarno. A wystarczy, że sąsiad albo lokator przy wyprowadzce Cię zgłoszą i jesteś podwójnie w d. Raz za podatki, dwa za bezprawnie pobierane dopłaty. No i spodziewałbym się później u takich delikwentów wyrywkowych kontroli stanu zamieszkania. I w sumie prawidłowo bo jak pisałem wcześniej - to nie jest program inwestycyjny.