Wpis z mikrobloga

@Tomekmoskwa: niemiecki rząd nie spieszy sie ze wsparciem Siemensa i stąd ta laga w dół
Jak już piszesz o Siemensie... nie sledziłem... co jest przyczyną ich problemów? Kiedys cos czytałem o awaryjnych konstrukcjach łopat, ale niewiele o tym kojarzę. Bede wdzieczny za cos wiecej.
@Pyciarzpyciarski1: o to może porównamy zarobki za pierwszej kadencji PiSu vs za drugiej Tuska? Polska ekonomia rosła nie dzięki PiSowi a pomimo niemu
@maniek74 ah tak w końcu to zarobki dzięki marży rafineryjnej a nie marży na stacjach XD a jak wiadomo rafineryjna ani trochę nie odbija się na cenach; słuchaj, w pisie kłamiecie bez przerwy na wiele tematów, ale kłamanie odnośnie tego że niby Orlen nie #!$%@? nas na cenach
@CamusVevo a jaki % z tego zysku Orlenu pochodzi ze sprzedaży paliwa na polskich stacjach?


@maniek74 Orlen nie zarabia na stacjach benzynowych praktycznie, ma minimalne marże - branża detaliczna nie musi być dla nich dochodowa. Po co dać zarabiać swojej stacji ewentualnie franczyzie. Orlen ma niższe marże na stacjach niż jakikolwiek inna stacja w Polsce - bo zarabia na paliwie sprzedawanym do stacji. Pomijając już fakt że niemal całe paliwo w Polsce
@CamusVevo: mordo. Jeśli Orlen dyma nas na cenach paliw do dlaczego Polacy nie tankują na Słowacji tylko Słowacy w Polsce? To samo Niemcy i Czesi. Dlaczego każdy kto jedzie do Niemiec tankuje pod korek w Zgorzelcu?
@Tomekmoskwa: mordo skoro Orlen nas nie #!$%@? to jakim cudem za Tuska były niższe ceny przy podobnym kursie USD i cenie baryłki? Naprawdę k trzeba mieć gwóźdź w mózgu żeby cieszyć się że z wyższych cen paliw bo dzięki temu wielkie korpo więcej zarabia xD
@CamusVevo: mordo. Jeśli Orlen dyma nas na cenach paliw do dlaczego Polacy nie tankują na Słowacji tylko Słowacy w Polsce? To samo Niemcy i Czesi. Dlaczego każdy kto jedzie do Niemiec tankuje pod korek w Zgorzelcu?


@Tomekmoskwa Przecież teraz to manipulujesz cena paliwa ma wiele zmiennych - akcyza, podatki, koszty pracy, dostęp do rafinerii, dostawy do rafinerii i ich ceny, umowy między państwami. Pomijając okres kiedy mieliśmy najtańsze paliwo w europie
chyba że platfusy serio chcą "rozbić molocha


@patryk-milanoyt: W jakim sensie rozbić? Żeby Orlen sfinansował zamrożenie cen? Przecież tyle spółka posłusznie sama oddała żeby ratować budżet rządu i nie szokować polaków cenami gazu przed wyborami już poprzednio. Robią dokładnie to samo, tylko teraz Orlen uważa to za złe.

Orlen już ponosił koszty zamrożenia gazu na których stracił nawet do 14 miliardów i wtedy nawet prezes był dumny z tego i ogłaszał
Pobierz janeknocny - >chyba że platfusy serio chcą "rozbić molocha

@patryk-milanoyt: W jakim...
źródło: 6d3d1045b37e22ba7c9c399bf6ae3f2b9b0f50253a01945cf8788a32af29849e
@CamusVevo: mordo. Ogarnij że Orlen to normalna firma jak każda inna. Jej celem jest zarabianie pieniędzy. Tym bardziej w branży energetycznej. Jeśli uważasz że Orlen cię dyma na marży to tankuj w DE Słowacji czy Czechach i po problemie.
@CamusVevo zadałem proste pytanie, a to ze #!$%@? nas na cenach, to jestem świadomy i tego nie neguje, tylko rudy będzie nas #!$%@? teraz tak samo, ale z tym już nie macie problemu