Wpis z mikrobloga

Trochę późno informujemy, ale lepiej późno niż wcale. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, w najbliższy poniedziałek około 11:00 zrobimy AMA, chociaż nietypowe. We współpracy z doradcą podatkowym będziemy odpowiadać na Wasze pytania dotyczące rozliczenia podatkowego (PIT) za 2013 rok. Ze względu na tematykę nie obiecujemy, że odpowiedzi na wszystkie pytania pojawią się od razu, ale zrobimy wszystko, aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.

#ekonomia #podatki #pit #finanse #pieniadze #mirkoekonomia #januszebiznesu #ogloszenie #oswiadczenie #ama #praca #spamujetagami
  • 17
@Bankierpl: Nie będzie mnie w poniedziałek, więc zostawię pytanie tutaj.

Nie wliczałem do kosztów składek ZUS. Jak powinienem je rozliczyć w PIT-37? Jestem na składkach preferencyjnych. Gdzieś coś czytałem, że jakieś 7,75% czy coś. Czy to jest od wszystkich składek? Zdrowotne, chorobowe + ubezpieczenie społeczne?
@archive: i żaden pracujący nie siedzi na mirko ;> a na poważnie - możesz spokojnie dodać pytanie w AMA później, odpowiadanie na wszystkie i tak na pewno przeciągnie się na następny dzień.

@tangerine_: może będzie potrzebna korekta ;)
@Grysik: Jeśli nie wliczałeś składek w koszty to rozliczasz je analogicznie jak osoby pracujące na umowę o pracę. Składki na ubezpieczenie społeczne odliczasz od dochodu a składkę na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 7,75% podstawy wymiaru odliczasz od podatku. Co ważne jeśli prowadzisz działalnośc gospodarczą to nie rozliczasz się na pit-37!