Wpis z mikrobloga

Witam.

Stoję przed wyborem miejsca parkingowego. Które miejsce parkingowe najlepiej wybrać? (Czerwone - Niedostępne). Wstępnie zarezerwowałem 17, ale być może nie jest to najlepszy wybór z możliwych.

Dzięki za porady!

#deweloperka #deweloper #remontujzwykopem #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #budownictwo #pytaniedoeksperta
jmtbom27 - Witam.

Stoję przed wyborem miejsca parkingowego. Które miejsce parkingowe...

źródło: IMG_0055

Pobierz

Które miejsce?

  • 17 40.7% (55)
  • 19 8.1% (11)
  • 35 22.2% (30)
  • 57 28.9% (39)

Oddanych głosów: 135

  • 28
  • Odpowiedz
@jmtbom27: No to 17 jest dobrym wyborem. Ale jak by się udało jednak dostać miejsce dla niepełnosprawnych, bo nie wierzę że będzie ich aż tylu w bloku to warto pomyśleć nad 16 i 34.
  • Odpowiedz
  • 0
@poison101: Szerokość drogi jakieś 510cm. Ciekaw jestem czy jestem w stanie tam wjechać przodem aby móc skorzystać w ogóle z bagażnika autem pokroju hatchbacka WV Golf? Czy zawsze tylko tyłem?
  • Odpowiedz
  • 0
@Gensek: To chyba przy tym pozostanę. Jedynie jak ktoś postawi na ścianie na przeciwko auto pod klatką to jestem zablokowany, ale mam nadzieję, źe nikt nie nie zastawi drzwi Pomieszczenia Technicznego. Znajduje się tam Separator, właściwie nie wiem co to takiego ????
  • Odpowiedz
@jmtbom27: Na początku to możesz spodziewać się wszystkiego. Podczas adaptacji te ekipy budowlane stawiają jak popadnie auta w garażach. Jak już wszyscy się ogarnął z adaptacjami robi się cywilizowanie.
  • Odpowiedz
@jmtbom27: Szczerze mówiąc odradzam 17. Aż sprawdziłem wymiary u siebie w garażu bo jest u mnie podobne miejsce które uważam za ekstremalnie wąskie i ma 277cm, czyli 7cm więcej niż 17. Sam mam 365cm i nawet na takim trzeba idealnie na środku stanąć żeby śmiało otworzyć drzwi na maksa.

PS. zainteresuj się tymi dla niepełnosprawnych, myślę że z czasem będą normalnie do kupna.
  • Odpowiedz
@jmtbom27: no nie do końca da się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Bo a/ nie wiadomo jaki jest ciąg komunikacyjny b/ moim zdaniem parkowanie na 17 głównie tyłem a wtedy problem z zakupami c/ moim skromnym zdaniem pomiary na szaro są informacja o obniżeniu sufitu z uwagi na słupy konstrukcyjne d/ poproś dewa o projekt instalacji w garażu. Miejsce parkingowe musi mieć min. 2 m wysokości. Z reguły garaż jest znacznie wyższy
  • Odpowiedz
  • 0
@Xyz-123: Hmm, ale u Ciebie rozmieszczenie słupków jest podobne? Licząc szerokość słupka i jeszcze odległość do innego pojazdu to tam będzie jakieś 270 + 25x 2 + 2x 35 (jeśli pojazd byłby zaparkowany na środku i mierzyłby 180cm szerokości) + 2x 10 (odległość miejsca od słupków po obu stronach) = 410cm - nawet więcej bo miejsce po lewej jest szersze, ale policzyłem jakby miało 250cm. Czyli przy takim Golfie to można
  • Odpowiedz
@jmtbom27 ja bym brał 57 jest obok słupa wiec da się przytulić i mieć więcej miejsca a jednocześnie nic nie ogranicza dostępu. Na 17 niektórymi samochodami jak wjedziesz to możesz nie otworzyć tylnych drzwi szeroko (dzieci jeśli planujesz lub masz), albo jak wjedziesz przodem to będziesz musiał nie dojeżdżać do końca ściany żeby wysiąść itp. Współcześnie auta sa już duże a miejsca minimalne zgodne z przepisami ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@jmtbom27 ja z kolei wziąłbym 57 bo wszystkie pozostałe będą problematyczne w użytkowaniu czy to przy otwieraniu drzwi, parkowaniu czy wyjechaniu z miejsca.

Na dodatek parkując tyłem to z miejsca 57bedziesz miał w większości wypadków puste miejsce od strony inwalidy
  • Odpowiedz
  • 0
@Aeciatko: Niestety przy 57 chyba odpada zaparkowanie tyłem. Słupek jest mocno wsunięty do środka, więc nie można byłoby otworzyć drzwi kierowcy. Trzeba byłoby bardzo głęboko wjechać albo mieć krótki samochód.
  • Odpowiedz
@jmtbom27: 17 jest słaba, wysunięte do brzegu miejsca dodatkowe filary po obu stronach będą utrudniały parkowanie.
Czemu nie 55 albo 102?

55 najłatwiej zaparkować nawet na linii, 102 wydaje się być szersze i ma filar tylko po jednej stronie
  • Odpowiedz
@jmtbom27: 57 najlepsze, z jednej strony filary wiec przestrzen na postawienie czegos i latwiejsze wysiadanie, + latwiej zaparkowaci. potem wyjechać, we wszystkich innych parkowanie to będzie dramat (mówie o parkowaniu tyłem) bo ciasno
  • Odpowiedz