Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci w artykule: https://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news-kredyt-2-proc-bliski-konca-odpowiadamy-co-ze-zlozonymi-wnios,nId,7162833#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome napisano, że "Zapisy ustawy mówią, że ze względu na brak limitu, wszystkie wnioski o Bezpieczny kredyt 2 proc., które zostaną zarejestrowane w bankach do 31 grudnia 2023 roku będą miały zarezerwowane środki na dopłaty - tłumaczy Krzysztof Bontal."

Czy ktoś z tutaj obecnych jest w stanie to potwierdzić? Bo ja pamiętam (ale ostatni raz zaglądałem do ustawy pół roku temu), że ustawa mówiła o przyjmowaniu wszystkich wniosków złożonych w 2023 r. oraz o zatrzymywaniu przyjmowania wniosków po wyczerpaniu 90% środków w kolejnych latach.

Ale nikt nie obiecywał, że wszystkie wnioski PRZYJĘTE w 2023 r. będą rozpatrzone pozytywnie. Wydaje się, że możliwe jest, że wszystkie wnioski złożone w 2023 r. będą przyjęte, ale część z nich może być rozpatrzona negatywnie z powodu braku środków.
Zapraszam do dyskusji (òóˇ)
  • 11
@szybki-bill1: wielcy dziennikarze podkręcają atmosferę od tygodnia, ale żodyn nie zwróci się do BGK w sprawie ruchów które zamierza wykonać( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież tam już dobrze mają obrane strategie na kilka wariantów ...
@szybki-bill1: no i środkami przeznaczonymi na Bezpieczny Kredyt zarządza BGK zgodnie z ustawą. A kto lepiej ma wiedzieć jak należy zachować się w sytuacji gdy przyznane kredyty wraz z złożonymi wnioskami przekroczą kwotę z 2023 i 2024r.? Tam już rozwiązanie jest bliskie wypracowywania i raczej analizują wszelkie kierunki. Ja osobiście obstawiam, że nastąpi przesunięcie z 2025 (lub nawet z kolejnych lat) na zaspokojenie zwyżki z tego roku i zostawienie środków na
@szybki-bill1: a co za problem żeby prezes BGK zadzwonił do prezesa np. Aliora i powiedział "stasiu, od jutra przyjmiemy max 1000 wniosków i zamykamy program, wiesz co robić... do zobaczenia w środe na squashu"
A kto lepiej ma wiedzieć jak należy zachować się w sytuacji gdy przyznane kredyty wraz z złożonymi wnioskami przekroczą kwotę z 2023 i 2024r.? Tam już rozwiązanie jest bliskie wypracowywania i raczej analizują wszelkie kierunki. Ja osobiście obstawiam, że nastąpi przesunięcie z 2025 (lub nawet z kolejnych lat) na zaspokojenie zwyżki z tego roku i zostawienie środków na kolejne 10-15k kredytów.


@bdg-bro: ale o czym Ty mówisz? Hajs zabezpieczony jest na
Art. 46. 1. Maksymalny limit wydatków budżetu państwa przekazywanych do Rządowego Funduszu Mieszkaniowego z przeznaczeniem na realizację zadań wynikających z rozdziału 3 ustawy zmienianej w art. 29, wynosi w:

1) 2023 r. – 8 000 000 zł;


2) 2024 r. – 941 000 000 zł;


3) 2025 r. – 1 107 000 000 zł;


4) 2026 r. – 1 432 000 000 zł;


5) 2027 r. – 1 725 000 000 zł;
Czy ktoś z tutaj obecnych jest w stanie to potwierdzić? Bo ja pamiętam (ale ostatni raz zaglądałem do ustawy pół roku temu), że ustawa mówiła o przyjmowaniu wszystkich wniosków złożonych w 2023 r. oraz o zatrzymywaniu przyjmowania wniosków po wyczerpaniu 90% środków w kolejnych latach.


@szybki-bill1: Możesz o tym przeczytać w artykule na mojej stronie https://kredytdwaprocent.pl/czy-w-2023-roku-wystepuja-limity-udzielanych-kredytow-w-programie-bezpieczny-kredyt-2/

tldr w roku 2023 raporty nie są przekazywane do BGK.

Ustawa przewiduje jedynie wstrzymanie przyjmowania
@marcpol: No i spoko, ale zobacz, że piszą, że "przyjmowanie aplikacji będzie możliwe". Czyli według mnie wniosek będzie przyjęty, ale może zostać rozpatrzony negatywnie ze względu na brak środków. Nikt nie obiecuje, że "przyjęty" wniosek dostanie pozytywną decyzję